Sukcesy startupów inkubowanych

we Wschodnim Akceleratorze Biznesu

Otrzymane dofinansowanie XV RUNDA POWP

 5 spółek które zakończyły inkubację w naszej platformie znalazło się na wąskiej liście 15 rundy POPW ogłoszonej przez Polską Agencję Rozwoju Przedsiębiorczości i uzyskało blisko 1 mln złotych na dalszy rozwój. 

• Unistart oferuje wsparcie dla producentów żywności oraz suplementów diety.
• Healfy to twórcy aplikacji, która ma pomagać pacjentom w znalezieniu właściwej placówki leczniczej, także za granicą.
• Pumipod to lubelska spółka, która oferuje nowe narzędzie do pielęgnacji stóp.
• Intilio tworzy oprogramowanie łączące firmy budowlane z kontrahentami.
• Fundequate Poland oferuje narzędzia komunikacyjne stworzone z myślą o inwestorach Venture Capital i spółkach portfelowych.

 

.

Vertigo Farms

Vertigo Farms zajęło 5. miejsce najbardziej kreatywnych ludzi w biznesie.

Przeczytaj:

FORBES: Vertigo Farms. Bogate plony z piętrowych pól.

Microbe+

Microbe+ opracował dedykowane branży agro innowacyjne mikrobiologiczne bioprodukty będące efektem połączenia mikrobiologii i biologii molekularnej. Wieloskładnikowa formulacja biopreparatu ma zapewnić kompleksową ochronę roślin pozwalając na ograniczenie stosowania syntetycznych nawozów i środków ochrony roślin, przyczyniając się m.in. do zmniejszenia zanieczyszczania gleby i wód. Optymalne odżywienie roślin jest niezwykle ważne, gdyż nie tylko zapewnia ich prawidłowy wzrost, ale wpływa na zwiększenie odporności na choroby i szkodniki. Produkt stworzony został z myślą o minimalizacji strat wywoływanych przez patogeny w uprawach roślin, szczególnie w kontekście upraw bio oraz eko. Zwycięzca konkursu EIT Food Innovation Prizes organizowanym przez 🇪🇺 European Institute of Innovation & Technology!

MakeGrowLab

MakeGrowLab, która swoją siedzibę posiada w Puławskim Parku Naukowo-Technologicznym ściśle współpracuje z mikroorganizmami by zamienić bioodpady na materiały zastępujące tworzywa sztuczne!!!MakeGrowLab jest pomysłem, który łączy w sobie dizajn z nauką i biznesem w celu wprowadzenia innowacyjnych, zrównoważonych i biodegradowalnych produktów/materiałów, które łączą procesy biologiczne z masową produkcją.

 • udział w programie InCredibles Kulczyk Investment
 • Start-Up roku woj. lubelskie 2019 – Nominacja Dziennika Wschodniego
 • European start-up days 2019
  • wygrana w kategorii Environment
 • nagrody od ING banku,
 • Brain Embassy,
 • Business Link
 • Soczewki Focusa 2019 – nominacja w kategorii ekologia
 • wygrana Climate Kic Polska – 30 tys. Euro
 • Greennovations WFOŚ 100 tys. Zł

Spectalight

Spectalight, – w pierwszej 10- tce konkursu technologicznym “MyGalileoDrone” organizowanym przez GSA (European Global Navigation Satellite Systems Agency).

Przeczytaj: MyGalileoDrone

Quantum Blockchain

Quantum Blockchain z o.o. wzięło udział w konferencji europejskiej quantum technology.

Unistart

Pomysł skierowany jest przede wszystkim do producentów jogurtów, serów, twarogów, wędlin dojrzewających (np. salami, kindziuk), napojów, czy producentów żywności liofilizowanej, w tym suplementów diety. Zastosowanie jest szerokie, stąd nazwa „szczepionki szyte na miarę”, czyli dostoswane do specyfiki danej technologii produkcji.   Wywiad w radio na temat pomysłu inkubowanego w PPNT.

WasteLab

Dzień dobry TVN:

W czasach, w których tworzywa sztuczne zalewają nas z każdej strony, każda alternatywa dla plastiku jest na wagę złota. Sonia Jaśkiewicz opowiedziała o swoim innowacyjnym projekcie, którego podstawą jest burak cukrowy. 

Czytaj więcej.

Magnetiqa (Gaw) sp z o.o.  

Start-up w ramach inkubacji pracował  nad  inkubatorem do nasion, dzięki któremu o 30 proc. szybciej będzie można uzyskać plony. Urządzenie wykorzystuje naturalne właściwości roślin związane z ich reaktywnością na zmiany pola magnetycznego. Pochodzące z niego nasiona są bardziej odporne na suszę, co może mieć ogromne znaczenie przy ocieplaniu się klimatu.  Pomysł zdobywa coraz szersze grono zainteresowania w tym również tytuły i wyróżnienia w konkursach: Startup-Summer Camp w Rynie: Wyróżnienie Kapituły Gala Pionierów PFR: Nagroda publiczności

MamStartup: “Za milion złotych można zmontować bardzo dobry zespół i opracować MVP – Hubert Mrozek (Magnetiqa)”

Magnetiqa zajęła 2 miejsce w konkursie Kraków Startup Challenge  organizowanym przez BLDG Venture oraz Kraków Miastem Startupów wygrywając 40 000zł

finale konkursu EIT Food  Innovation Prizes organizowanym przez 🇪🇺 European Institute of Innovation & Technology!

WAAM Sp z o.o.

WAAM Sp z o.o. urządzenie do automatycznego sortowania odpadów (reverse vending machines) łącząca w sobie funkcje urządzenia multimedialnego oraz konsoli do gier. Pomysł ewaluował z zasadą potrzeby w marcu powstał w której wrzucane odpady stanowią walutę. W tej chwili jest to brama do odkażania personelu medycznego.

FixMix

MamStartup: “Pandemia zweryfikowała nasze plany, ale na tym zyskaliśmy. FixMix podsumowuje 2020 rok.”

Wydawać by się mogło, że 2020 rok to najgorszy możliwy okres dla biznesu i czas, w którym będą się ziszczać wyłącznie najczarniejsze scenariusze. Dla nas był jednak szczególny, bo to właśnie w 2020 dopracowaliśmy nasz model biznesowy, uruchomiliśmy pilotaż i wreszcie – FixMix zadebiutowało na rynku jako pełnoprawna usługa. FixMix podsumowuje 2020 rok.

Respmedical

 1. Firma RespMedical wzięła udział w konferencji edukacyjno-networkingowej środowiska startupowego. Jednym z głównych punktów dwudniowej konferencji był konkurs na najlepszy start-up. System Breather ONE został zwycięzcą konkursu w którym główną nagrodą był wyjazd na międzynarodowe targi DLD Tel Aviv Innovation Festival 2019.
 2. Przedstawiciele firmy RespMedical reprezentowali Polskę podczas Międzynarodowych Targów DLD w Tel Aviv’ie. Firma RespMedical prezentowała swój produkt na polskim stoisku zorganizowanym przez Polską Agencję Wspierania Przedsiębiorczości.
 3. Firma RespMedical wzięła udział w konkursie na najlepszy start-up Polski Wschodniej. Spośród kilkudziesięciu innowacyjnych rozwiązań wyłoniono dziesięciu finalistów. Finał konkursu odbył się podczas VI Wschodniego Kongresu Gospodarczego. Breather ONE został uznany za najlepszy produkt biorący udział w konkursie i otrzymał tytuł Top Start-up Polski Wschodniej 2019.
 4. Firma RespMedical została uczestnikiem programu Nevada – Lubelskie Acceleration Bridge, dzięki któremu mogła zaprezentować swój produkt odbiorcom w USA i poznać specyfikę amerykańskiego rynku.
 5. Przedstawiciele RespMedical Sp. z o.o. podpisali umowę inwestycyjną z funduszem VC Netrix Ventures.
 6. Produkt firmy RespMedical czyli system Breather One został zwycięzcą konkursu organizowanego przez akcelerator biznesu Work In Progress w Las Vegas.
 7. Przedstawiciele RespMedical Sp. z o.o. wzięli udział w Gali Polski Produkt Przyszłości, która odbyła się w Auli Wydziału Fizyki Politechniki Warszawskiej.
 8. System Breather ONE został wybrany jako jeden z 12 najlepszych produktów IoMT 2020 (MEDICA).