Kolejny sukces Wschodniego Akceleratora Biznesu w Puławach.


Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości ogłosiła wyniki 10. rundy naboru wniosków o dofinansowanie w ramach programu “Rozwój start-upów w Polsce Wschodniej”. Tak jak przez ostatnich kilka rund naboru rewelacyjny wynik odnotowały projekty inkubowane we Wschodnim Akceleratorze Biznesu przy Puławskim Parku Naukowo-Technologicznym. Wyrastając na jednego z wiodących liderów w regionie.
Puławska platforma dla startupów powoli przyzwyczaja do faktu, że to startupy inkubowane u nich są jednymi z najlepiej przygotowanych merytorycznie i biznesowo do dalszego rozwoju. Potwierdza to ponowny świetny wynik 10. rundy naboru do wsparcia prowadzonego przez PARP. Na trzynaście złożonych wniosków z puławskiej platformy, aż osiem zostało docenionych i zakwalifikowanych do wsparcia.
Wśród wybranych projektów jest Axonometry, który otrzyma wsparcie prawie jednego miliona złotych. Startup zajmuje się opracowaniem i wdrożenie systemu Axonometry wraz z aplikacjami mobilnymi, współpracującego z autorskim czujnikiem EMG i służącego do rehabilitacji zaburzeń mowy powstałych w wyniku udaru.
Również blisko milion złotych uzyskał startup Spectalight.io, który opracowuje SpectaDrone - ekosystem do realizacji spektakularnych podniebnych widowisk opartych o rój dronów emitujących gwiazdki pirotechniczne jako alternatywa dla głośnych i nieekologicznych fajerwerków. Równie duże wsparcie otrzyma 8TRADE, które postawiło sobie za cel opracowanie innowacyjnego narzędzia do zautomatyzowanego tworzenia platform marketplace B2B w modelu SaaS wraz z możliwością ich łączenia pomiędzy rynkami handlu.
Dziewięćset dziewięćdziesiąt osiem tysięcy, otrzymał startup IDEA GENERATOR - platforma kolaboracyjna dla zespołów rozproszonych w celu opracowania najlepszych dostępnych rozwiązań produktowych wraz z systemem ich rekomendacji. Następnie, kwotę 997 tysięcy złotych, otrzymał projekt Project English App, który zajmuje się wdrożeniem innowacyjnego modelu biznesowego w zakresie nauki języka angielskiego opartego o Metodę Łukasiewicza i nowatorskie rozwiązania informatyczne. Crispal, opracowuje metodę zarządzania subskrypcjami, a także Clininote będący zaawansowanym systemem usprawniającym proces gromadzenia danych z notatek medycznych w czasie rzeczywistym, otrzymały po ponad dziewięćset pięćdziesiąt tysięcy złotych. Niewiele mniejsze dofinansowanie uzyskał także projekt JK Digital, który opracowuje system komunikacji i rozwiązywania problemów na liniach produkcyjnych Bework.
Wynik dowodzi, że kilka lat funkcjonowania Platformy pozwoliły na wypracowanie mechanizmów znajdowania projektów będących prawdziwymi perłami i skutecznego ich dopracowywania.” - mówi Tomasz Szymajda, prezes Puławskiego Parku Naukowo-Technologicznego. - “Wschodni Akcelerator Biznesu cały czas zachęca i poszukuje innowacyjnych pomysłów i przedsięwzięć. Aktualnie trwa kolejna runda przyjmowania wniosków o inkubację, więc jeśli ktoś z Państwa zastanawia się czy warto i gdzie, to odpowiedź nasuwa się sama - w Puławach.” - podsumowuje Szymajda.