Startup

Mamy ogromną przyjemność zaprezentować Wam startupy inkubowane w naszej platformie

 

 
I Runda
1AIRESCUE Sp. z o.o.
Projekt systemu opasek ratujących życie nad wodą, zakłada stworzenie urządzenia w formie opaski z przyciskiem SOS a w przyszłości stworzenie zespołu opasek sensorycznych monitorujących sekwencje ruchu pomiar tętna i głębokość zanurzenia osoby potrzebującej pomocy na podstawie zebranych badań i zachowań osób tonących. Po wysłaniu sygnału z opaski osoby potrzebującej pomocy w dokładne miejsce logowania się opaski wysyłany zostaje dron z kamerą wysokiej rozdzielczości przesyłający obraz w czasie rzeczywistym do centrum ratunkowego a także do tabletów ratowników znajdujących się na łodziach ratunkowych.
2THERMIO Sp. z o.o.
Inteligentny i ekologiczny system ogrzewania, który zrewolucjonizuje sposób ogrzewania polskich domów oraz obiektów komercyjnych. System obejmuje bezfreonową pompę ciepła (wykorzystującą nieszkodliwy dla środowiska propan) oraz powiązaną z nią inteligentną kotłownię hybrydową, które zapewniają ekologiczne (pozbawione szkodliwych f-gazów) źródło ciepła. Docelowo system może z powodzeniem zastąpić węglowe kotły zasypowe oraz wszelkie bezklasowe kotły na paliwa stałe, które w znaczącej większości odpowiadają za zanieczyszczenie powietrza w Polsce (w tym smog).
3RESPMEDICAL Sp. z o.o.
Urządzenie składa się ze spirometru, przystawki do zmiany ciśnienia oraz aplikacji rehabilitacyjno/monitorującej. Breather One jako jedyne na rynku urządzenie służy do rehabilitacji a nie do diagnostyki osób cierpiących na choroby układu oddechowego. Osoba chora używając elektronicznego spirometru wykonuje zadane przez lekarza ćwiczenia oddechowe, które są wizualizowane na urządzeniu mobilnym w postaci różnego rodzaju gier. Gry nie służą jedynie do zwiększenia motywacji osób chorych do wykonywania rehabilitacji ale również monitorują i niejako wymuszają na ćwiczącym prawidłowe wykonywanie wszystkich sekwencji oddechowych. Ponadto spirometr zawiera przystawkę umożliwiającą zmianę ciśnienia w drogach oddechowych co pozwala na wykonanie praktycznie wszystkich ćwiczeń z zakresu rehabilitacji układu oddechowego.
4Clinical Servant Sp. z o.o.
Clinical Servant jest oprogramowaniem do inteligentnego monitorowania oraz zarządzania badaniami klinicznymi. Oprogramowanie innowacyjne na skalę globalną ze względu na integrację pomiędzy różnymi źródłami danych o pacjentach objętych badaniem klinicznym, Oprogramowanie ClinicalServant drastycznie redukuje i ułatwia pracę monitorów badań klinicznych, ponieważ automatycznie konwertuje, przy anonimizowaniu danych osobowych pacjenta, dane z historii choroby pacjenta objętego badaniem klinicznym (która często jest zapisywana w sposób cyfrowy) do karty obserwacji klinicznej (eCRF).
5BIONICO Sp. z o.o.
Ekologiczne, jednorazowe, kuchenne kosze na odpadki organiczne, które po użyciu/napełnieniu dałoby się bezproblemowo (razem z odpadkami) zutylizować w przydomowych/miejskich kompostnikach. Byłby więc to zamiennik dla obecnie produkowanych plastikowych jednorazowych worków foliowych, których zużywa się w każdym gospodarstwie domowym w nieskończonych ilościach, a które z uwagi na materiał bazowy (PE), w żaden sposób nie mogą być szybko i ekologicznie kompostowalne.
6Smart Space Sp. z o.o.
Kompleksowa e-platforma wraz z aplikacją wspomagającą do profesjonalnego zarządzania nieruchomościami komercyjnymi (biura, magazyny itp.). Usprawnienie pracy jak i profesjonalna agregacja licznych danych. Platforma jest zarówno do właścicieli nieruchomości komercyjnych jak i pracowników przedsiębiorców z branży. Dzięki licznym funkcjom oraz wieloletniemu doświadczeniu pomysłodawców e-platforma będzie odpowiedzią na potrzeby rynku.
7GAW Sp. z o.o.
Power Plant to urządzenie pozwalające osiągnąć 2-5 razy większe plony oraz skrócić czas wegetacji roślin o połowę. Jest przeznaczony dla każdego rodzaju roślin.
8UTTER.ONE Sp. z o.o.
Platforma dostarczająca mechanizmy wsparcia sprzedaży w postaci inteligentnych usług głosowych. Platforma wyposażona w inteligentny system rekomendacji, dzięki któremu każdy konsument będzie mógł rozmawiać z osobistym asystentem zakupowym, który będzie znał jego upodobania i historię transakcji. Dzięki zastosowaniu mechanizmów sztucznej inteligencji asystent w naturalny sposób będzie mógł zasugerować odpowiednie dla konsumenta produkty i usługi.
9Grafice Online Sp. z o.o.
Innowacyjna technologia a zarazem prototyp centralnego systemu (portalu www oraz aplikacji mobilnej) pozwalającego jego użytkownikom/zleceniodawcom w bardzo prosty i szybki sposób złożyć zapytanie ofertowe dotyczące wykonania prac graficznych (loga, grafika stron www, plakaty, bilbordy, grafikę 3 itp.) i wybrać najkorzystniejszą ofertę zaproponowaną przez grafików, a grafikom komputerowym szybko zaproponować wycenę danego zlecenia.
10VETERIGHT Sp. z o.o.
Veteright to kompletna terapia weterynaryjna, stosowana przy leczeniu i rehabilitacji urazów stawowo-kostnych u różnych grup zwierząt. Terapia wykorzystująca autorskie urządzenia (VE Smart Cast, VE Spect, VE Multiple Plastification Cast (MPC)) oraz farmakologię (nutraceutyk - VE Daily) - suplement diety dla zwierząt.
W ramach strategii go-to-market zakłada się opracowanie i wdrożenie systemu/aplikacji (VE App), stanowiącej narzędzie codziennego użytku dla właścicieli zwierząt, dedykowane prawidłowej opiece nad nimi, narzędzie customer acquisition na potrzeby produktów terapeutycznych oraz narzędzie pozwalające na zdalne monitorowanie postępów terapii dla lekarzy weterynarii.
11ALPHA Sp. z.o.o.
AKVEN, cyfrowa usługa, która będzie łączyć ludzi z zespołami biznesowym w oparciu o ich prawdziwy potencjał, aby razem tworzyli wzajemnie uzupełniającą się grupę. Wynikiem tego właściwego dopasowania jest zadowolenie z wykonywanej pracy oraz długotrwała, owocna współpraca. AKVEN nie dość, że oferuje niepowtarzalność syntetyzowanych informacji, to pozwala łączyć się ludziom między sobą na podstawie poziomu komplementarnego dopasowania. To znaczy, że zarówno użytkownicy indywidualni poszukujący pracy jak i zespoły biznesowe potrzebujący nowego członka, będą mogli korzystać z profilowania za darmo. Dzięki temu rozpoznają swoje prawdziwe potrzeby oraz zbudują świadomość rzeczywistych kryteriów sukcesu.
12Clean Carbon Sp. z o.o.
Instalacja kontenerowa do produkcji węgla syntetycznego w celu masowego przetwarzania w trybie ciągłym, dostarczonego do instalacji wsadu składającego się z odpadów z tworzyw sztucznych z grupy poliolefin lub odpadów technologicznych powstałych w procesach przetwarzania tworzyw sztucznych na opakowania lub elementy wytwarzane metodami kształtowania termicznego. Główną częścią składową kontenera jest reaktor będący urządzeniem cieplnym, przepływowym. W wyniku procesu otrzymywany jest nowy produkt o wysokich właściwościach energetycznych - syntetyczny węgiel.
13SKYOS Sp. z o.o.
Aplikacja to zautomatyzowana platforma komunikacji między pracownikami i pracodawcami (np. hotelami), która nie będzie wymagała udziału pośredników (agencji pracy tymczasowej). Pozwoli to na zwiększenie możliwości funkcjonowania aplikacji na nieograniczoną, globalną skalę, na wzór innych obecnie przyjętych modeli funkcjonowania popularnych platform typu: Uber, Tinder, Booking.com, AirBnB. Tego typu innowacyjne modele biznesu internetowego pozwalają na relatywnie tanie skalowanie zasięgu oddziaływania i szybką ekspansję na zagraniczne rynki.
14WAAM Sp. z o.o.
Urządzenie do automatycznego sortowania odpadów (reverse vending machines) łącząca w sobie funkcje urządzenia multimedialnego oraz konsoli do gier, w której wrzucane odpady stanowią walutę. Pomysł zakłada zbudowanie urządzenia sortującego odpady, dodatkowo połączonego z dedykowaną aplikacją wyposażoną między innymi w grę w której dzieci będą hodować "potwora" za wrzucane do WAAM odpady. Co więcej stworzona aplikacja pozwoli na zbieranie zebranych punktów a następnie przekazywania ich na cele charytatywne lub zakup np. ebooka lub nawet biletów do komunikacji miejskiej.
15TOKEON Sp. z o.o.
Tokeo to internetowa platforma, która umożliwia stworzenie tokenu reprezentującego dany podmiot oraz dostarczy kompleksowe narzędzia do wykorzystania w pełni możliwości technologii tokenów firmowych / personalnych. Tokeo stworzy token oraz dzięki innowacyjnym narzędziom sprawi, że stanie się niezwykle cennym instrumentem w rękach jego właściciela.
16TRUSTEDTIMESTAMP Sp. z o.o.
Rozwiązanie informatyczne potwierdzające moment i czas wykonania zdjęcia dla wszystkich stron zainteresowanych weryfikacją czasu wykonania fotografii. Dzięki temu będzie można sprawdzić realny czas zaistniałego zdarzenia i zweryfikować z opisem użytkownika dostarczającego zdjęcie. W systemie wyodrębniono następujących użytkowników: Nadawca (użytkownik wykonujący zdjęcie), Serwer (urządzenie odpowiedzialna za uwierzytelnienie czasu wykonania zdjęcia), Odbiorca (osoby lub instytucje zainteresowane otrzymaniem zdjęcia i informacji o jego znaczniku czasowym, czyli dacie wykonania zdjęcia.
17TOPMEDICA Sp. z o.o.
Aplikacja dla urządzeń z systemem Android oraz IOS, która przy pomocy technologii animacji 3D i specjalnej narracji uczy kobiety i mężczyzn trudnej sztuki skutecznego wykonywania ćwiczeń mięśni dna miednicy. Aplikacja stworzona przez specjalistę z doświadczeniem klinicznym. Metodyka uczenia ćwiczeń oraz sposób ich wykonywania są autorskie i wynikają z wieloletniej praktyki wnioskodawcy w nauce ćwiczeń mięśni dna miednicy.
18VERTIGO Sp. z o.o.
Metoda upraw wertykalnych, rozwijanych dotychczas w ramach branży spożywczej w reakcji na nowe trendy społeczne ekologii, rolnictwa i ekonomii współdzielenia, na potrzeby branży kosmetycznej, suplementów diety i farmaceutycznej, wykazujących rosnące zapotrzebowanie na wysokojakościowe składniki nowych formulacji kosmetyków, suplementów diety, wyrobów medycznych i lekarstw pochodzenia naturalnego.
19MakeGrowLab Sp. z.o.o.
MakeGrowLab – dizajn, nauka i biznes w celu wprowadzenia innowacyjnych, zrównoważonych i biodegradowalnych produktów/materiałów, które łączą procesy biologiczne z masową produkcją. Pierwszym produktem pomysłu MakeGrowLab jest SCOBY- materiał tkany przez mikroorganizmy.
20MINIMAL FOAM Sp. z o.o.
Seria ekologicznych siedzisk, wygodnych i wytrzymałych. Bazą mebli będzie elastyczna "pianka z pamięcią" (memory foam – technologia kosmiczna z NASA), która posiada unikatowe właściwości elastyczności, dzięki czemu dostosowuje się do kształtu ciała i temperatury otoczenia, które sprawią, że meble będą bardzo wygodne i ergonomiczne.
21EVPS Sp. z o.o.
System płynnego balansowania pracy ładowarek pojazdów elektrycznych w sieci elektroenergetycznej pozwolą właścicielom ładowarek w ekonomiczny i pełny sposób korzystać z wykupionej mocy energetycznej, zaś użytkownicy aut mogą liczyć na szybsze ładowanie pojazdów - w dobie ogromnego wzrostu ilości pojazdów elektrycznych na drogach Europy może mieć to kolosalne znaczenie. System wykorzystuje w maksymalnym stopniu zasoby energetyczne odbiorcy energii (np. stacji paliw, zakładu produkcyjnego, urzędu, centrum handlowego), w ramach którego znajduje się ładowarka pojazdów elektrycznych.
22BIO STAGE Sp. z o.o.
Platforma internetowa do sprzedaży naturalnych kosmetyków z zastosowaniem innowacyjnego kreatora tworzenia indywidualnych receptur. Głównymi funkcjami nowoczesnej platformy sprzedażowej (tzw. marketplace) przeznaczonej do sprzedaży kosmetyków naturalnych będą: - Możliwość zakup naturalnych: surowców, półproduktów i produktów kosmetycznych. - Możliwość stworzenie indywidualnej receptury, poprzez opracowanie przez Pomysłodawczynie innowacyjnego kreatora pomagającego w tworzeniu własnych kosmetyków.
23S7 Sp. z o.o.
Aplikacja, która będzie wspierała proces zarządzania, wnioskowania, weryfikacji, przyznawania i pobierania elektronicznych bądź papierowych unikatowych kuponów, oraz benefitów w postaci karty przedpłaconej. Dotykowo będzie posiadała moduł administracyjny do zarządzania zamówieniami kuponów przez pracodawców oraz zarządzania, monitorowania i raportowania wykorzystania i zamówień związanych z benefitem karty przedpłaconej.
24SET Sp. z o.o.
Narzędzie do efektywnego zarządzania przepływem informacji na temat serwisowanego sprzętu klienta, który został kupiony w sieciach handlowych stacjonarnych lub internetowych np. Media Markt, Euro AGD RTV, Neonet, itp. Rozwiązanie łączy klienta z marketem i serwisem. Optymalizuje cały proces od zgłoszenia, aż po powrót naprawionego sprzętu lub rekompensaty w postaci karty podarunkowej lub zwrotu gotówki.
25INTILIO Sp. z o.o.
Rozwiązanie dla małych i średnich firm budowlanych które przyśpiesza i optymalizuje procesy sprzedaży się prostym i bardzo skutecznym procesem sprzedaży, księgowości oraz zarządzania firmą. System analizuje wszystkie procesy zarządzania firmą, takie jak kontakty z klientami, zarządzanie logistyką z kontrahentami oraz podpowiada menedżerom, dyrektorom finansowym i prezesom jak lepiej zarządzać przedsiębiorstwem. System analizuje płynność finansową przedsiębiorstwa, oraz podpowiada jak lepiej zarządzać finansami.
26EZL SYSTEMS Sp. z o.o.
Eazylite to nowatorski system sterowania i zarzadzania oświetleniem LED oparty o sieć neuronową z elementami integracji inteligentnego budynku. Sekretem jest innowacyjne podejście do procesu projektowania, instalacji oraz użytkowania, które na każdym etapie uwzględnia zaawansowany UX (user experience) oparty na latach doświadczenia w instalacjach LED. Sukces gwarantuje też modułowość oraz integracja z istniejącymi rozwiązaniami innych producentów.
27DANTUS Sp. z o.o.
Fizyczna zabawka połączona z portalem za pomocą kodu QR umieszczonego na opakowaniu danej pomocy. Portal będący integralną częścią systemu (skierowany do rodziców i terapeutów) będzie pełnić rolę mentoringową i monitorującą pracę i zabawę z przedmiotowymi grami. Użytkownik znajdzie tam szczegółowe instrukcje (tutoriale w formie wideo, dodatkowe scenariusze pracy z daną pomocą) pomocne w koordynowaniu procesu edukacji. Portal będzie umożliwiał szereg różnych opcji m.in. prowadzenie dziennika zajęć. Należy podkreślić, że będzie oparty o algorytmy AI wspierające testy kompetencyjne możliwe do wypełniania w portalu. Dzięki takiemu kompleksowemu rozwiązaniu, wykorzystaniu wieloletniego know-how w konstruowaniu pomocy edukacyjnych, powstanie system umożliwiający swobodne przejście przez proces edukacji dziecka, nawet dla rodzica nieposiadającego wiedzy specjalistycznej
28DLTECHNIKA Sp. z o.o.
Robot, umożliwiający dokonywanie precyzyjnych i szybkich pomiarów przestrzennych badanych elementów.Projektowany robot zastąpi tradycyjną i powszechnie wykorzystywaną metodykę projektowania i weryfikowania jakości produkcji, prowadzoną manualnie, z wykorzystaniem cyrkli, dalmierzy, poziomic lub przymiarów. Dane nt. położenia i kształtu badanych elementów będą zbierane za pomocą enkoderów, umieszczonych na ramieniu manipulacyjnym i przetwarzane za pomocą specjalistycznego, dedykowanego oprogramowania. W rezultacie użytkownik otrzyma narzędzie, umożliwiające prowadzenie prac z precyzją nieosiągalną przy wykorzystaniu metody manualnej.
29KURS NA SUKCES Sp. z o.o.
Rozwiązanie bazuje na interaktywnej aplikacji oraz platformie internetowej służących do wyznaczania celów, wspierania motywacji, rozwoju i skutecznej zmiany. Rozwiązanie oparte na autorskim programie rozwojowym Kurs na Sukces i narzędziu Piramida Sukcesu. Użytkownik po wykonaniu certyfikowanych testów predyspozycji dostępnych w platformie, będzie mógł wybrać i uszeregować sfery życia (w postaci klocków/modułów) nad którymi chce pracować i tym samym zbuduje swoją tzw.piramidę sukcesu. Przy każdym “klocku” dostaje niezbędne informacje, sugestie(m.in.filmy) jak i nad czym ma pracować oraz konkretne zadania do wykonania. Użytkownik ocenia w jakim stopniu je wykonał, a platforma wskazuje kolejne kroki.
30MWM Sp. z o.o.
Dzięki Speed Menu klient konkretnego lokalu samodzielnie, za pomocą jedynie własnego telefonu, zamówi dowolną pozycję z menu. Jeśli restaurację odwiedzi turysta nie znający Polskiego, to zobaczy menu w języku swojego telefonu, a za swój rachunek zapłaci online w swojej walucie. Pierwszy inteligentny (AI) system zarządzania restauracją, który jest otwarty (mają na niego wpływ klienci) i tworzy Big Data w celu lepszego dopasowania ofert do klientów i dynamicznym zarządzaniu restauracją. Właściciel lokalu otrzyma historię zamówień swoich klientów przez co będzie mógł dopasować swoją ofertę do ich potrzeb i upodobań.
31CHATBOTS Sp. z o.o.
NutriBot - chatbot wspierający wdrażanie i utrzymanie zdrowych nawyków żywieniowych i aktywności fizycznej.
32PEARL Sp. z o.o.
Innowacyjna linia kosmetyków przeznaczona do pielęgnacji stref intymnych kobiet. Podstawowymi składnikami kosmetyków do pielęgnacji intymnych narządów kobiet będą ekstrakty pozyskiwane z roślin charakterystycznych dla flory Polski oraz drogocenne minerały i złoża. Składniki wyselekcjonowane będą tak, by tworzyły preparaty ekologiczne, bezpieczne i skuteczne.
33HeyDay Kombucha Sp. z o.o.
Kombucha to bezalkoholowy napój na bazie herbaty, powstający w procesie fermentacji przy udziale bakterii i drożdży, tworzących symbiotyczną kolonię, potocznie określaną jako SCOBY (ang. Symbiotic Colony of Bacteria and Yeast). Kombucha jest napojem znanym od ponad 2000 lat, ale historia jego powstania do dzisiaj nie została jednoznacznie wyjaśniona. Naturalny proces fermentacji napoju, w którym uczestniczą żywe mikroorganizmy, prowadzi do otrzymania produktu bogatego w antyoksydanty, witaminy, kwasy organiczne, o niskiej zawartości cukru.
34EQUI-NAKO Sp. z o.o.
Stworzenie innowacyjnej linii środków do zapewnienia optymalnych warunków zoohigienicznych w pomieszczeniach hodowlanych oraz kosmetyków dedykowanych profesjonalnej pielęgnacji koni.
35SALVUM LAB Sp. z o.o.
SalvumLab to pomysł na fintechowe rozwiązania finansowe, których celem jest zwiększenie dostępu przedsiębiorców do finansowania swojego biznesu. Poprzez partnerstwo z bankami, pośrednikami kredytowymi oraz innymi instytucjami finansowymi chcemy wspierać w rozwoju przedsiębiorców, którzy mają ograniczony dostęp (lub w ogóle go nie mają) do produktów i usług kredytowych. SalvumMeter to nowe na rynku score'ingowe rozwiązanie fintech w postaci kreatora możliwości kredytowych, którego celem jest wparcie przedsiębiorców szukających finansowania we współpracy z bankami i innymi instytucjami finansowymi.
36EcoCityLife Sp. z o.o.
Uprawy rolnictwa miejskiego to ekologiczne rozwiązanie w przypadku braku wolnej przestrzeni publicznej. To innowacyjna produkcja realizowana w miastach dzięki zastosowaniu nowatorskich rozwiązań technologicznych zintegrowanych z budynkiem. Farmy mogą być zlokalizowane np.: na dachach budynków, wewnątrz pomieszczeń, na tarasach/balkonach, mogą tworzyć pionową ścianę tzw. farmy wertykalne. W uprawach miejskich będziemy wykorzystywać zamknięty obieg wody, energooszczędne ogrzewanie i oświetlenie, a także kompostowanie resztek roślinnych i odpadów biologicznych. Połączenie systemów urządzeń do upraw bezglebowych to innowacja w skali Polski i świata. W celu wytworzenia produktów rolnych nie jest potrzebna gleba, a rośliny mogą być uprawiane 24h/dobę. Na całym świecie analizowany jest alternatywny systemy produkcji żywności w miastach.
37CPRT Sp. z o.o.
Przetwarzanie przemysłowych oraz komunalnych odpadów plastikowych typu mieszanego. Surowiec jest na miejscu segregowany i mielony do postaci regranulatu. Z otrzymanego surowca, w miejscu jego wytworzenia produkowane są takie produkty jak plastikowe deski tarasowe, pokrycia dachowe, słupy ogrodzeniowe, koryta kablowe, kratki odpływowe. Otrzymane materiały są wykonane w założeniu w dużej części z materiałów otrzymanych w procesie recyklingu. Są tańsze niż ich kompozytowe oraz drewniane odpowiedniki
38Renderro Sp. z o.o.
Renderro to Przestrzeń do pracy w Chmurze (Cloud Workspace) przeznaczona dla freelancerów - twórców z branży filmowej, grafików komputerowych oraz ludzi zajmujących się animacją komputerową. Ma za zadanie przenieść całą tę pracę, którą do tej pory twórcy ci wykonywali na specjalnym, mocnym sprzęcie komputerowym, do środowiska Chmurowego (Cloud). Swoim użytkownikom Renderro pozwala na dostęp do kluczowych elementów, dzięki którym mogą realizować swoje projekty.
 
II Runda
1MEDICAL CLOUD Sp. z o.o.
Giełda badań radiologicznych – to innowacyjna platforma w postaci e-usługi dostarczająca funkcjonalność giełdy badań radiologicznych. Placówki medyczne, szczególnie realizujące świadczenia stacjonarne, wykorzystują bardzo często badania obrazowe w procesie diagnostycznym pacjentów – RTG, CT, MRI. Platforma służy udostępnianiu placówkom medycznym usług lekarzy radiologów, lekarzom radiologom (i przedsiębiorstwom zatrudniającym radiologów). Wykonane badanie na urządzeniu diagnostycznym to obraz lub seria obrazów dla danego badania, które trafią do puli badań do opisu wraz z informacjami opisującymi zlecone badanie. Lekarze radiolodzy podłączeni do platformy będą mogli w dowolnym momencie zarezerwować dla siebie zlecone badanie i opisać je na swoich stanowiskach opisowych.
2GYRACHE Sp. z o.o.
Zbudowanie oraz wprowadzenie na rynek zintegrowanego systemu: aplikacja + wareable device, który niweluje i zapobiega negatywnym skutkom długotrwałego używania przenośnych urządzeń elektronicznych (telefon, tablet) w niewłaściwej pozycji, z pochyloną do przodu głową tzw. SMS Neck, bądź Forward Head Posture Syndrome. Produkt: wymienne plastry (w różnych wzorach, kolorach i rozmiarach) dedykowane różnym grupom użytkowników, z wbudowanym czujnikiem żyroskopowym oraz nadajnikiem bluetooth+aplikacja w telefonie użytkownika. Sposób działania:-Naklejony w dolnej części odcinka szyjnego kręgosłupa plaster z czujnikiem, wykrywający zbyt długie pochylenie głowy w pozycji do przodu, wysyła za pomocą nadajnika bluetooth sygnał na telefon użytkownika.- Zintegrowana z plastrem aplikacja mobilna, wgrana na telefon użytkownika wymusza wstrzymanie wszelkich operacji na telefonie do momentu wykonania autorskiego zestawu ćwiczeń rozluźniających mięśnie szyi. Aplikacja zawiera materiały instruktażowe z ćwiczeniami, technologię face recognition, raport stanu napięcia mięśni szyi. Poprzez unikalny UX pomoże użytkownikowi w wyrabianiu odpowiednich nawyków (które de facto są jedynym sposobem na przeciwdziałanie schorzeniu).
3AIBREE Sp. z o.o.
Sztuczna inteligencja na kursie prowadzenia fermy drobiu. System zasilimy danymi zootechnicznymi i zoohigienicznymi (m.in. temperatura, wilgotność i skład powietrza w kurniku, spożycie paszy i wody, natężenie i barwa światła, przeżywalność, wilgotność ściółki, przyrost masy ciała oraz dźwięki). Dane są pozyskiwane automatycznie, wszędzie tam gdzie jest to możliwe - mogą być sczytywane z urządzeń w kurnikach skomunikowanych z naszym systemem. Część danych wprowadzanych ręcznie, choćby diagnozowane choroby i przepisane leki przez lekarza weterynarii. Dzięki naszemu systemowi, już na etapie jego uczenia, producenci drobiu, lekarze weterynarii i zootechnicy dostaną spójny system przedstawiający sparametryzowaną fermę - niezależnie czy będzie to jeden czy więcej obiektów i czy to nowe czy stare budynki. Dzięki wykorzystaniu SI będzie można przewidywać zwrot z inwestycji, optymalizować produkcję, polepszać dobrostan zwierząt, a także prowadzić działania profilaktyczne, które prowadzą do hodowli bezantybiotykowych. Dostęp do danych historycznych oraz rozbudowanego systemu monitorującego warunki mikroklimatyczne w czasie rzeczywistym będzie gigantycznym krokiem w leczeniu chorób drobiu. Co więcej będzie w stanie wskazywać jak zaniedbania ze strony obsługi kurnika mogą wpływać na końcowy efekt produkcji. Większość mechanizmów na których opieramy rozwiązanie była badana w warunkach laboratoryjnych przez renomowane uczelnie na całym świecie lub jest wykorzystywana z powodzeniem w medycynie ludzkiej.
4AIDIFY Sp. z o.o.
Platforma szkoleń e-learningowych skierowanych do branży farmaceutyczno-medycznej. Szkolenia będą dotyczyły specyficznych dziedzin takich jak: Clinical Trails, Pharmacovigilance, Regulatory oraz Market Access. Oferta będzie skierowana do firm farmaceutycznych, które aktualnie szkolą swoich pracowników podczas mało wydajnych szkoleń FaceToFace (F2F). Z platformy SLI będzie można skorzystać poprzez każde mobilne lub stacjonarne urządzenie w dowolnej chwili i miejscu. Szkolenia będą prowadzone wyłącznie przez wysokiej klasy ekspertów, którzy zagwarantują najwyższą jakość szkoleń pod kątem merytorycznym (również tych zagranicznych, którzy często są niedostępni podczas lokalnych szkoleń F2F).
5WORMIO Sp. z o.o.
Przyszłością żywienia są owady, które rozwiążą podstawowe problemy żywieniowe, środowiskowe i etyczne współczesnego świata. Ich produkcja jest bardzo tania, spożywają odpady spożywcze, więc odpowiadają za recykling organiczny, a także nie kumulują toksycznych substancji. Larwy owadów bardzo szybko przyrastają produkując duże ilości białka o bardzo dobrym składzie aminokwasowym, lepszym od mięsa drobiowego i wołowego. Białko to nie jest alergizujące. Larwy są źródłem składników mineralnych, szczególnie wapnia. Celem jest produkcja spożywczego surowca pochodzenia owadziego z Hermetia illucens. Sprzedawany po wstępnym przetworzeniu bez strat wartości odżywczych i jednocześnie w formie łatwiejszej do użycia. Będzie on dostępny w formie mączki, która jest łatwa w użyciu i ma wszechstronne zastosowanie. Sprzedaż mączki owadziej w różnych wariantach smakowych, larw i produktów roślinnych zgodnych z ideą zdrowego żywienia będzie prowadzona poprzez sklep internetowy. Na platformie będą dostępne przepisy na potrawy z wykorzystaniem oferowanych produktów.
6ELLI Sp. z o.o.
Platforma ELLI to rozwiązanie informatyczno-sprzętowe optymalizujące proces badań klinicznych leków oraz usprawniające dawkowanie leków pacjentom. Platforma składa się z następujących elementów:
1. Zintegrowany, automatyczny dyspenser leków,
2. Personalizowane, wymienne tacki wypełnione lekami,
3. Aplikacja mobilna i przeglądarkowa.
Rozwiązanie związane optymalizacją i udoskonaleniem procesu prowadzenia badań klinicznych przez firmy farmaceutyczne. Dyspenser leków (urządzenie dostępne na rynkuświatowym) posiada funkcje przypominające – dźwiękowo – świetlne.
7EASYRENTIER Sp. z o.o.
EasyRentier jest to platforma do zarządzania nieruchomościami tj. sprzedaż, wynajem, crowdInvesting.. Platforma wyróżnia się na rynku innowacjami technologicznymi jak przetwarzanie informacji o bieżących rachunkach; system referencji użytkowników platformy i mieszkań; możliwość porównania kilku wybranych mieszkań w jednym oknie; możliwość czasowego ukrywania mieszkań, które nas nie interesują; możliwość prywatnej oceny interesujących nas mieszkań; możliwość odpłatnej automatycznej rezerwacji mieszkania na określony czas; możliwość zainwestowania w mieszkanie przez grupę Rentierów; możliwość zlecenia zorganizowania dnia otwartego; możliwość zlecenia wyposażenia, wyczyszczenia i odświeżenia mieszkania; możliwość opłacenia rachunków z poziomu aplikacji oraz wglądu czy wynajmujący opłacili rachunki w terminie; pełny darmowy dostęp do historii mieszkania; dostęp do listy okolicznych firm wykonujących usługi budowlane. Solidną różnicą między konkurencyjnymi rozwiązaniami jest pomoc przy zarządzaniu nieruchomościami a nie wyłącznie ich oferowanie do wynajmu/zakupu. Każda nieruchomość ma osobny profil podpięty do profilu użytkownika, profil nieruchomości można przenosić pomiędzy użytkownikami a także udostępnić im wgląd w szczegółowe informacje na temat nieruchomości.
8START NOW Sp. z o.o.
Platforma KIDSY to innowacyjne rozwiązanie zarówno na rynku polskim, jak i europejskim. Podstawową funkcją platformy ma być prosta wyszukiwarka aktywności dla dzieci wg zadanych kryteriów oraz możliwość natychmiastowej rezerwacji i zakupu usług. Innowacyjność pomysłu polega na możliwości dokonania w czasie rzeczywistym jednocześnie: - porównania, - dopasowania pod względem kalendarza dostępności- oraz rezerwacji ofert w wielu kategoriach aktywności dziecięcej.
9PROJECT ENGLISH APP Sp. z o.o.
Aplikacja Project English – narzędzie do nauki języka angielskiego wykorzystująca algorytmiczne matrycowanie językowe dostosowana do każdego użytkownika bez względu na poziom zaawansowania czy wieku. W celu zapewnienia jak największego komfortu użytkownikowi podczas korzystania z aplikacji/ platformy językowej projekt zostanie stworzony w wersji mobilnej – aplikacja na telefon iOS i Android oraz w wersji webowej. Project English to aplikacja będąca wypadkową merytoryki oraz gry.
Aplikuj do WAB