Startup

Mamy ogromną przyjemność zaprezentować Wam startupy inkubowane w naszej platformie

 

 
I Runda
AIRESCUE Sp. z o.o.
Projekt systemu opasek ratujących życie nad wodą, zakłada stworzenie urządzenia w formie opaski z przyciskiem SOS a w przyszłości stworzenie zespołu opasek sensorycznych monitorujących sekwencje ruchu pomiar tętna i głębokość zanurzenia osoby potrzebującej pomocy na podstawie zebranych badań i zachowań osób tonących. Po wysłaniu sygnału z opaski osoby potrzebującej pomocy w dokładne miejsce logowania się opaski wysyłany zostaje dron z kamerą wysokiej rozdzielczości przesyłający obraz w czasie rzeczywistym do centrum ratunkowego a także do tabletów ratowników znajdujących się na łodziach ratunkowych.

ALPHA Sp. z.o.o.
AKVEN, cyfrowa usługa, która będzie łączyć ludzi z zespołami biznesowym w oparciu o ich prawdziwy potencjał, aby razem tworzyli wzajemnie uzupełniającą się grupę. Wynikiem tego właściwego dopasowania jest zadowolenie z wykonywanej pracy oraz długotrwała, owocna współpraca. AKVEN nie dość, że oferuje niepowtarzalność syntetyzowanych informacji, to pozwala łączyć się ludziom między sobą na podstawie poziomu komplementarnego dopasowania. To znaczy, że zarówno użytkownicy indywidualni poszukujący pracy jak i zespoły biznesowe potrzebujący nowego członka, będą mogli korzystać z profilowania za darmo. Dzięki temu rozpoznają swoje prawdziwe potrzeby oraz zbudują świadomość rzeczywistych kryteriów sukcesu.

MINIMAL FOAM Sp. z o.o.
Seria ekologicznych siedzisk, wygodnych i wytrzymałych. Bazą mebli będzie elastyczna "pianka z pamięcią" (memory foam – technologia kosmiczna z NASA), która posiada unikatowe właściwości elastyczności, dzięki czemu dostosowuje się do kształtu ciała i temperatury otoczenia, które sprawią, że meble będą bardzo wygodne i ergonomiczne.

SET Sp. z o.o.
Narzędzie do efektywnego zarządzania przepływem informacji na temat serwisowanego sprzętu klienta, który został kupiony w sieciach handlowych stacjonarnych lub internetowych np. Media Markt, Euro AGD RTV, Neonet, itp. Rozwiązanie łączy klienta z marketem i serwisem. Optymalizuje cały proces od zgłoszenia, aż po powrót naprawionego sprzętu lub rekompensaty w postaci karty podarunkowej lub zwrotu gotówki.

INTILIO Sp. z o.o.
Rozwiązanie dla małych i średnich firm budowlanych które przyśpiesza i optymalizuje procesy sprzedaży się prostym i bardzo skutecznym procesem sprzedaży, księgowości oraz zarządzania firmą. System analizuje wszystkie procesy zarządzania firmą, takie jak kontakty z klientami, zarządzanie logistyką z kontrahentami oraz podpowiada menedżerom, dyrektorom finansowym i prezesom jak lepiej zarządzać przedsiębiorstwem. System analizuje płynność finansową przedsiębiorstwa, oraz podpowiada jak lepiej zarządzać finansami.

DANTUS Sp. z o.o.
Fizyczna zabawka połączona z portalem za pomocą kodu QR umieszczonego na opakowaniu danej pomocy. Portal będący integralną częścią systemu (skierowany do rodziców i terapeutów) będzie pełnić rolę mentoringową i monitorującą pracę i zabawę z przedmiotowymi grami. Użytkownik znajdzie tam szczegółowe instrukcje (tutoriale w formie wideo, dodatkowe scenariusze pracy z daną pomocą) pomocne w koordynowaniu procesu edukacji. Portal będzie umożliwiał szereg różnych opcji m.in. prowadzenie dziennika zajęć. Należy podkreślić, że będzie oparty o algorytmy AI wspierające testy kompetencyjne możliwe do wypełniania w portalu. Dzięki takiemu kompleksowemu rozwiązaniu, wykorzystaniu wieloletniego know-how w konstruowaniu pomocy edukacyjnych, powstanie system umożliwiający swobodne przejście przez proces edukacji dziecka, nawet dla rodzica nieposiadającego wiedzy specjalistycznej

SKYOS Sp. z o.o.
Aplikacja to zautomatyzowana platforma komunikacji między pracownikami i pracodawcami (np. hotelami), która nie będzie wymagała udziału pośredników (agencji pracy tymczasowej). Pozwoli to na zwiększenie możliwości funkcjonowania aplikacji na nieograniczoną, globalną skalę, na wzór innych obecnie przyjętych modeli funkcjonowania popularnych platform typu: Uber, Tinder, Booking.com, AirBnB. Tego typu innowacyjne modele biznesu internetowego pozwalają na relatywnie tanie skalowanie zasięgu oddziaływania i szybką ekspansję na zagraniczne rynki.

RESPMEDICAL Sp. z o.o.
Urządzenie składa się ze spirometru, przystawki do zmiany ciśnienia oraz aplikacji rehabilitacyjno/monitorującej. Breather One jako jedyne na rynku urządzenie służy do rehabilitacji a nie do diagnostyki osób cierpiących na choroby układu oddechowego. Osoba chora używając elektronicznego spirometru wykonuje zadane przez lekarza ćwiczenia oddechowe, które są wizualizowane na urządzeniu mobilnym w postaci różnego rodzaju gier. Gry nie służą jedynie do zwiększenia motywacji osób chorych do wykonywania rehabilitacji ale również monitorują i niejako wymuszają na ćwiczącym prawidłowe wykonywanie wszystkich sekwencji oddechowych. Ponadto spirometr zawiera przystawkę umożliwiającą zmianę ciśnienia w drogach oddechowych co pozwala na wykonanie praktycznie wszystkich ćwiczeń z zakresu rehabilitacji układu oddechowego.

GAW Sp. z o.o.
Power Plant to urządzenie pozwalające osiągnąć 2-5 razy większe plony oraz skrócić czas wegetacji roślin o połowę. Jest przeznaczony dla każdego rodzaju roślin.

UTTER.ONE Sp. z o.o.
Platforma dostarczająca mechanizmy wsparcia sprzedaży w postaci inteligentnych usług głosowych. Platforma wyposażona w inteligentny system rekomendacji, dzięki któremu każdy konsument będzie mógł rozmawiać z osobistym asystentem zakupowym, który będzie znał jego upodobania i historię transakcji. Dzięki zastosowaniu mechanizmów sztucznej inteligencji asystent w naturalny sposób będzie mógł zasugerować odpowiednie dla konsumenta produkty i usługi.

EQUI-NAKO Sp. z o.o.
Stworzenie innowacyjnej linii środków do zapewnienia optymalnych warunków zoohigienicznych w pomieszczeniach hodowlanych oraz kosmetyków dedykowanych profesjonalnej pielęgnacji koni

MakeGrowLab Sp. z.o.o.
MakeGrowLab – dizajn, nauka i biznes w celu wprowadzenia innowacyjnych, zrównoważonych i biodegradowalnych produktów/materiałów, które łączą procesy biologiczne z masową produkcją. Pierwszym produktem pomysłu MakeGrowLab jest SCOBY- materiał tkany przez mikroorganizmy.

CHATBOTS Sp. z o.o.
NutriBot - chatbot wspierający wdrażanie i utrzymanie zdrowych nawyków żywieniowych i aktywności fizycznej.

BIONICO Sp. z o.o.
Ekologiczne, jednorazowe, kuchenne kosze na odpadki organiczne, które po użyciu/napełnieniu dałoby się bezproblemowo (razem z odpadkami) zutylizować w przydomowych/miejskich kompostnikach. Byłby więc to zamiennik dla obecnie produkowanych plastikowych jednorazowych worków foliowych, których zużywa się w każdym gospodarstwie domowym w nieskończonych ilościach, a które z uwagi na materiał bazowy (PE), w żaden sposób nie mogą być szybko i ekologicznie kompostowalne.

VETERIGHT Sp. z o.o.
Veteright to kompletna terapia weterynaryjna, stosowana przy leczeniu i rehabilitacji urazów stawowo-kostnych u różnych grup zwierząt. Terapia wykorzystująca autorskie urządzenia (VE Smart Cast, VE Spect, VE Multiple Plastification Cast (MPC)) oraz farmakologię (nutraceutyk - VE Daily) - suplement diety dla zwierząt. W ramach strategii go-to-market zakłada się opracowanie i wdrożenie systemu/aplikacji (VE App), stanowiącej narzędzie codziennego użytku dla właścicieli zwierząt, dedykowane prawidłowej opiece nad nimi, narzędzie customer acquisition na potrzeby produktów terapeutycznych oraz narzędzie pozwalające na zdalne monitorowanie postępów terapii dla lekarzy weterynarii.

clean carbon Sp. z o.o.
Instalacja kontenerowa do produkcji węgla syntetycznego w celu masowego przetwarzania w trybie ciągłym, dostarczonego do instalacji wsadu składającego się z odpadów z tworzyw sztucznych z grupy poliolefin lub odpadów technologicznych powstałych w procesach przetwarzania tworzyw sztucznych na opakowania lub elementy wytwarzane metodami kształtowania termicznego. Główną częścią składową kontenera jest reaktor będący urządzeniem cieplnym, przepływowym. W wyniku procesu otrzymywany jest nowy produkt o wysokich właściwościach energetycznych - syntetyczny węgiel.

Clinical Servant Sp. z o.o.
Clinical Servant jest oprogramowaniem do inteligentnego monitorowania oraz zarządzania badaniami klinicznymi. Oprogramowanie innowacyjne na skalę globalną ze względu na integrację pomiędzy różnymi źródłami danych o pacjentach objętych badaniem klinicznym, Oprogramowanie ClinicalServant drastycznie redukuje i ułatwia pracę monitorów badań klinicznych, ponieważ automatycznie konwertuje, przy anonimizowaniu danych osobowych pacjenta, dane z historii choroby pacjenta objętego badaniem klinicznym (która często jest zapisywana w sposób cyfrowy) do karty obserwacji klinicznej (eCRF).

Grafice Online Sp. z o.o.
Innowacyjna technologia a zarazem prototyp centralnego systemu (portalu www oraz aplikacji mobilnej) pozwalającego jego użytkownikom/zleceniodawcom w bardzo prosty i szybki sposób złożyć zapytanie ofertowe dotyczące wykonania prac graficznych (loga, grafika stron www, plakaty, bilbordy, grafikę 3 itp.) i wybrać najkorzystniejszą ofertę zaproponowaną przez grafików, a grafikom komputerowym szybko zaproponować wycenę danego zlecenia.

S7
Aplikacja, która będzie wspierała proces zarządzania, wnioskowania, weryfikacji, przyznawania i pobierania elektronicznych bądź papierowych unikatowych kuponów, oraz benefitów w postaci karty przedpłaconej. Dotykowo będzie posiadała moduł administracyjny do zarządzania zamówieniami kuponów przez pracodawców oraz zarządzania, monitorowania i raportowania wykorzystania i zamówień związanych z benefitem karty przedpłaconej.

TOPMEDICA Sp. z o.o.
Aplikacja dla urządzeń z systemem Android oraz IOS, która przy pomocy technologii animacji 3D i specjalnej narracji uczy kobiety i mężczyzn trudnej sztuki skutecznego wykonywania ćwiczeń mięśni dna miednicy. Aplikacja stworzona przez specjalistę z doświadczeniem klinicznym. Metodyka uczenia ćwiczeń oraz sposób ich wykonywania są autorskie i wynikają z wieloletniej praktyki wnioskodawcy w nauce ćwiczeń mięśni dna miednicy.

EZL SYSTEMS
Eazylite to nowatorski system sterowania i zarzadzania oświetleniem LED oparty o sieć neuronową z elementami integracji inteligentnego budynku. Sekretem jest innowacyjne podejście do procesu projektowania, instalacji oraz użytkowania, które na każdym etapie uwzględnia zaawansowany UX (user experience) oparty na latach doświadczenia w instalacjach LED. Sukces gwarantuje też modułowość oraz integracja z istniejącymi rozwiązaniami innych producentów.

SALVUM LAB Sp. z o.o.
SalvumLab to pomysł na fintechowe rozwiązania finansowe, których celem jest zwiększenie dostępu przedsiębiorców do finansowania swojego biznesu. Poprzez partnerstwo z bankami, pośrednikami kredytowymi oraz innymi instytucjami finansowymi chcemy wspierać w rozwoju przedsiębiorców, którzy mają ograniczony dostęp (lub w ogóle go nie mają) do produktów i usług kredytowych. SalvumMeter to nowe na rynku score'ingowe rozwiązanie fintech w postaci kreatora możliwości kredytowych, którego celem jest wparcie przedsiębiorców szukających finansowania we współpracy z bankami i innymi instytucjami finansowymi.

HeyDay Kombucha Sp. z o.o.
Kombucha to bezalkoholowy napój na bazie herbaty, powstający w procesie fermentacji przy udziale bakterii i drożdży, tworzących symbiotyczną kolonię, potocznie określaną jako SCOBY (ang. Symbiotic Colony of Bacteria and Yeast). Kombucha jest napojem znanym od ponad 2000 lat, ale historia jego powstania do dzisiaj nie została jednoznacznie wyjaśniona. Naturalny proces fermentacji napoju, w którym uczestniczą żywe mikroorganizmy, prowadzi do otrzymania produktu bogatego w antyoksydanty, witaminy, kwasy organiczne, o niskiej zawartości cukru.

WAAM Sp. z o.o.
Urządzenie do automatycznego sortowania odpadów (reverse vending machines) łącząca w sobie funkcje urządzenia multimedialnego oraz konsoli do gier, w której wrzucane odpady stanowią walutę. Pomysł zakłada zbudowanie urządzenia sortującego odpady, dodatkowo połączonego z dedykowaną aplikacją wyposażoną między innymi w grę w której dzieci będą hodować "potwora" za wrzucane do WAAM odpady. Co więcej stworzona aplikacja pozwoli na zbieranie zebranych punktów a następnie przekazywania ich na cele charytatywne lub zakup np. ebooka lub nawet biletów do komunikacji miejskiej.

VERTIGO Sp. z o.o.
Metoda upraw wertykalnych, rozwijanych dotychczas w ramach branży spożywczej w reakcji na nowe trendy społeczne ekologii, rolnictwa i ekonomii współdzielenia, na potrzeby branży kosmetycznej, suplementów diety i farmaceutycznej, wykazujących rosnące zapotrzebowanie na wysokojakościowe składniki nowych formulacji kosmetyków, suplementów diety, wyrobów medycznych i lekarstw pochodzenia naturalnego.

EcoCityLife Sp. z o.o.
Uprawy rolnictwa miejskiego to ekologiczne rozwiązanie w przypadku braku wolnej przestrzeni publicznej. To innowacyjna produkcja realizowana w miastach dzięki zastosowaniu nowatorskich rozwiązań technologicznych zintegrowanych z budynkiem. Farmy mogą być zlokalizowane np.: na dachach budynków, wewnątrz pomieszczeń, na tarasach/balkonach, mogą tworzyć pionową ścianę tzw. farmy wertykalne. W uprawach miejskich będziemy wykorzystywać zamknięty obieg wody, energooszczędne ogrzewanie i oświetlenie, a także kompostowanie resztek roślinnych i odpadów biologicznych. Połączenie systemów urządzeń do upraw bezglebowych to innowacja w skali Polski i świata. W celu wytworzenia produktów rolnych nie jest potrzebna gleba, a rośliny mogą być uprawiane 24h/dobę. Na całym świecie analizowany jest alternatywny systemy produkcji żywności w miastach.

BIO STAGE Sp. z o.o.
Platforma internetowa do sprzedaży naturalnych kosmetyków z zastosowaniem innowacyjnego kreatora tworzenia indywidualnych receptur. Głównymi funkcjami nowoczesnej platformy sprzedażowej (tzw. marketplace) przeznaczonej do sprzedaży kosmetyków naturalnych będą: - Możliwość zakup naturalnych: surowców, półproduktów i produktów kosmetycznych. - Możliwość stworzenie indywidualnej receptury, poprzez opracowanie przez Pomysłodawczynie innowacyjnego kreatora pomagającego w tworzeniu własnych kosmetyków.

CPRT Sp. z o.o. Przetwarzanie przemysłowych oraz komunalnych odpadów plastikowych typu mieszanego. Surowiec jest na miejscu segregowany i mielony do postaci regranulatu. Z otrzymanego surowca, w miejscu jego wytworzenia produkowane są takie produkty jak plastikowe deski tarasowe, pokrycia dachowe, słupy ogrodzeniowe, koryta kablowe, kratki odpływowe. Otrzymane materiały są wykonane w założeniu w dużej części z materiałów otrzymanych w procesie recyklingu. Są tańsze niż ich kompozytowe oraz drewniane odpowiedniki

PEARL Sp. z o.o. Innowacyjna linia kosmetyków przeznaczona do pielęgnacji stref intymnych kobiet. Podstawowymi składnikami kosmetyków do pielęgnacji intymnych narządów kobiet będą ekstrakty pozyskiwane z roślin charakterystycznych dla flory Polski oraz drogocenne minerały i złoża. Składniki wyselekcjonowane będą tak, by tworzyły preparaty ekologiczne, bezpieczne i skuteczne.

EVPS Sp. z o.o. System płynnego balansowania pracy ładowarek pojazdów elektrycznych w sieci elektroenergetycznej pozwola właścicielom ładowarek w ekonomiczny i pełny sposób korzystać z wykupionej mocy energetycznej, zaś użytkownicy aut mogą liczyć na szybsze ładowanie pojazdów - w dobie ogromnego wzrostu ilości pojazdów elektrycznych na drogach Europy może mieć to kolosalne znaczenie. System wykorzystuje w maksymalnym stopniu zasoby energetyczne odbiorcy energii (np. stacji paliw, zakładu produkcyjnego, urzędu, centrum handlowego), w ramach którego znajduje się ładowarka pojazdów elektrycznych.

KURS NA SUKCES Sp. z o.o. Rozwiązanie bazuje na interaktywnej aplikacji oraz platformie internetowej służących do wyznaczania celów, wspierania motywacji, rozwoju i skutecznej zmiany. Rozwiązanie oparte na autorskim programie rozwojowym Kurs na Sukces i narzędziu Piramida Sukcesu. Użytkownik po wykonaniu certyfikowanych testów predyspozycji dostępnych w platformie, będzie mógł wybrać i uszeregować sfery życia (w postaci klocków/modułów) nad którymi chce pracować i tym samym zbuduje swoją tzw.piramidę sukcesu. Przy każdym “klocku” dostaje niezbędne informacje, sugestie(m.in.filmy) jak i nad czym ma pracować oraz konkretne zadania do wykonania. Użytkownik ocenia w jakim stopniu je wykonał, a platforma wskazuje kolejne kroki.

TOKEON Sp. z o.o. Tokeo to internetowa platforma, która umożliwia stworzenie tokenu reprezentującego dany podmiot oraz dostarczy kompleksowe narzędzia do wykorzystania w pełni możliwości technologii tokenów firmowych / personalnych. Tokeo stworzy token oraz dzięki innowacyjnym narzędziom sprawi, że stanie się niezwykle cennym instrumentem w rękach jego właściciela.

MWM Sp. z o.o. Dzięki Speed Menu klient konkretnego lokalu samodzielnie, za pomocą jedynie własnego telefonu, zamówi dowolną pozycję z menu. Jeśli restaurację odwiedzi turysta nie znający Polskiego, to zobaczy menu w języku swojego telefonu, a za swój rachunek zapłaci online w swojej walucie. Pierwszy inteligentny (AI) system zarządzania restauracją, który jest otwarty (mają na niego wpływ klienci) i tworzy Big Data w celu lepszego dopasowania ofert do klientów i dynamicznym zarządzaniu restauracją. Właściciel lokalu otrzyma historię zamówień swoich klientów przez co będzie mógł dopasować swoją ofertę do ich potrzeb i upodobań.

Smart Space Sp. z o.o.
Kompleksowa e-platforma wraz z aplikacją wspomagającą do profesjonalnego zarządzania nieruchomościami komercyjnymi (biura, magazyny itp.). Usprawnienie pracy jak i profesjonalna agregacja licznych danych. Platforma jest zarówno do właścicieli nieruchomości komercyjnych jak i pracowników przedsiębiorców z branży. Dzięki licznym funkcjom oraz wieloletniemu doświadczeniu pomysłodawców e-platforma będzie odpowiedzią na potrzeby rynku.

TRUSTEDTIMESTAMP Sp. z o.o.
Rozwiązanie informatyczne potwierdzające moment i czas wykonania zdjęcia dla wszystkich stron zainteresowanych weryfikacją czasu wykonania fotografii. Dzięki temu będzie można sprawdzić realny czas zaistniałego zdarzenia i zweryfikować z opisem użytkownika dostarczającego zdjęcie. W systemie wyodrębniono następujących użytkowników: Nadawca (użytkownik wykonujący zdjęcie), Serwer (urządzenie odpowiedzialna za uwierzytelnienie czasu wykonania zdjęcia), Odbiorca (osoby lub instytucje zainteresowane otrzymaniem zdjęcia i informacji o jego znaczniku czasowym, czyli dacie wykonania zdjęcia.

THERMIO Sp. z o.o.
Inteligentny i ekologiczny system ogrzewania, który zrewolucjonizuje sposób ogrzewania polskich domów oraz obiektów komercyjnych. System obejmuje bezfreonową pompę ciepła (wykorzystującą nieszkodliwy dla środowiska propan) oraz powiązaną z nią inteligentną kotłownię hybrydową, które zapewniają ekologiczne (pozbawione szkodliwych f-gazów) źródło ciepła. Docelowo system może z powodzeniem zastąpić węglowe kotły zasypowe oraz wszelkie bezklasowe kotły na paliwa stałe, które w znaczącej większości odpowiadają za zanieczyszczenie powietrza w Polsce (w tym smog).

DLTECHNIKA Sp. z o.o.
Robot, umożliwiający dokonywanie precyzyjnych i szybkich pomiarów przestrzennych badanych elementów. Projektowany robot zastąpi tradycyjną i powszechnie wykorzystywaną metodykę projektowania i weryfikowania jakości produkcji, prowadzoną manualnie, z wykorzystaniem cyrkli, dalmierzy, poziomic lub przymiarów. Dane nt. położenia i kształtu badanych elementów będą zbierane za pomocą enkoderów, umieszczonych na ramieniu manipulacyjnym i przetwarzane za pomocą specjalistycznego, dedykowanego oprogramowania. W rezultacie użytkownik otrzyma narzędzie, umożliwiające prowadzenie prac z precyzją nieosiągalną przy wykorzystaniu metody manualnej.

Renderro
Renderro to Przestrzeń do pracy w Chmurze (Cloud Workspace) przeznaczona dla freelancerów - twórców z branży filmowej, grafików komputerowych oraz ludzi zajmujących się animacją komputerową. Ma za zadanie przenieść całą tę pracę, którą do tej pory twórcy ci wykonywali na specjalnym, mocnym sprzęcie komputerowym, do środowiska Chmurowego (Cloud). Swoim użytkownikom Renderro pozwala na dostęp do kluczowych elementów, dzięki którym mogą realizować swoje projekty.

GYRACHE
Zbudowanie oraz wprowadzenie na rynek zintegrowanego systemu: aplikacja + wareable device, który niweluje i zapobiega negatywnym skutkom długotrwałego używania przenośnych urządzeń elektronicznych (telefon, tablet) w niewłaściwej pozycji, z pochyloną do przodu głową tzw. SMS Neck, bądź Forward Head Posture Syndrome. Produkt: wymienne plastry (w różnych wzorach, kolorach i rozmiarach) dedykowane różnym grupom użytkowników, z wbudowanym czujnikiem żyroskopowym oraz nadajnikiem bluetooth+aplikacja w telefonie użytkownika. Sposób działania:-Naklejony w dolnej części odcinka szyjnego kręgosłupa plaster z czujnikiem, wykrywający zbyt długie pochylenie głowy w pozycji do przodu, wysyła za pomocą nadajnika bluetooth sygnał na telefon użytkownika.- Zintegrowana z plastrem aplikacja mobilna, wgrana na telefon użytkownika wymusza wstrzymanie wszelkich operacji na telefonie do momentu wykonania autorskiego zestawu ćwiczeń rozluźniających mięśnie szyi. Aplikacja zawiera materiały instruktażowe z ćwiczeniami, technologię face recognition, raport stanu napięcia mięśni szyi. Poprzez unikalny UX pomoże użytkownikowi w wyrabianiu odpowiednich nawyków (które de facto są jedynym sposobem na przeciwdziałanie schorzeniu).

PROJECT ENGLISH APP
Aplikacja Project English – narzędzie do nauki języka angielskiego wykorzystująca algorytmiczne matrycowanie językowe dostosowana do każdego użytkownika bez względu na poziom zaawansowania czy wieku. W celu zapewnienia jak największego komfortu użytkownikowi podczas korzystania z aplikacji/ platformy językowej projekt zostanie stworzony w wersji mobilnej – aplikacja na telefon iOS i Android oraz w wersji webowej. Project English to aplikacja będąca wypadkową merytoryki oraz gry.

 
II Runda
MEDICAL CLOUD
Giełda badań radiologicznych – to innowacyjna platforma w postaci e-usługi dostarczająca funkcjonalność giełdy badań radiologicznych. Placówki medyczne, szczególnie realizujące świadczenia stacjonarne, wykorzystują bardzo często badania obrazowe w procesie diagnostycznym pacjentów – RTG, CT, MRI. Platforma służy udostępnianiu placówkom medycznym usług lekarzy radiologów, lekarzom radiologom (i przedsiębiorstwom zatrudniającym radiologów). Wykonane badanie na urządzeniu diagnostycznym to obraz lub seria obrazów dla danego badania, które trafią do puli badań do opisu wraz z informacjami opisującymi zlecone badanie. Lekarze radiolodzy podłączeni do platformy będą mogli w dowolnym momencie zarezerwować dla siebie zlecone badanie i opisać je na swoich stanowiskach opisowych.

ELLI
Platforma ELLI to rozwiązanie informatyczno-sprzętowe optymalizujące proces badań klinicznych leków oraz usprawniające dawkowanie leków pacjentom. Platforma składa się z następujących elementów: 1. Zintegrowany, automatyczny dyspenser leków, 2. Personalizowane, wymienne tacki wypełnione lekami, 3. Aplikacja mobilna i przeglądarkowa. Rozwiązanie związane optymalizacją i udoskonaleniem procesu prowadzenia badań klinicznych przez firmy farmaceutyczne. Dyspenser leków (urządzenie dostępne na rynku światowym) posiada funkcje przypominające – dźwiękowo – świetlne.

EASYRENTIER
EasyRentier jest to platforma do zarządzania nieruchomościami tj. sprzedaż, wynajem, crowdInvesting.. Platforma wyróżnia się na rynku innowacjami technologicznymi jak przetwarzanie informacji o bieżących rachunkach; system referencji użytkowników platformy i mieszkań; możliwość porównania kilku wybranych mieszkań w jednym oknie; możliwość czasowego ukrywania mieszkań, które nas nie interesują; możliwość prywatnej oceny interesujących nas mieszkań; możliwość odpłatnej automatycznej rezerwacji mieszkania na określony czas; możliwość zainwestowania w mieszkanie przez grupę Rentierów; możliwość zlecenia zorganizowania dnia otwartego; możliwość zlecenia wyposażenia, wyczyszczenia i odświeżenia mieszkania; możliwość opłacenia rachunków z poziomu aplikacji oraz wglądu czy wynajmujący opłacili rachunki w terminie; pełny darmowy dostęp do historii mieszkania; dostęp do listy okolicznych firm wykonujących usługi budowlane. Solidną różnicą między konkurencyjnymi rozwiązaniami jest pomoc przy zarządzaniu nieruchomościami a nie wyłącznie ich oferowanie do wynajmu/zakupu. Każda nieruchomosć ma osobny profil podpięty do profilu użytkownika, profil nieruchomości można przenosić pomiędzy użytkownikami a także udostępnić im wgląd w szczegółowe informacje na temat nieruchomości.

PEPTI.CO
Opracowanie procedur otrzymywania oraz wprowadzenia na rynek mieszanin naturalnych związków peptydowych opartych na bazie hydrolizatów białkowych w celu wzbogacenia żywności-produktów płynnych (głównie soki, nektary, przeciery, napoje, woda) o cenne właściwości prozdrowotne. Wykorzystanie bioaktywnych peptydów jako składnika żywności-produktów płynnych przyczyni się do prewencji chorób cywilizacyjnych takich jak: nadciśnienie, cukrzyca, otyłość, wysoki poziom cholesterolu itd. Żywność-produkty płynne wzbogacone w/w biokomponenty nabiorą znamion żywności funkcjonalnej (prozdrowotnej).

AIBREE
Sztuczna inteligencja na kursie prowadzenia fermy drobiu. System zasilimy danymi zootechnicznymi i zoohigienicznymi (m.in. temperatura, wilgotność i skład powietrza w kurniku, spożycie paszy i wody, natężenie i barwa światła, przeżywalność, wilgotność ściółki, przyrost masy ciała oraz dźwięki). Dane są pozyskiwane automatycznie, wszędzie tam gdzie jest to możliwe - mogą być sczytywane z urządzeń w kurnikach skomunikowanych z naszym systemem. Część danych wprowadzanych ręcznie, choćby diagnozowane choroby i przepisane leki przez lekarza weterynarii. Dzięki naszemu systemowi, już na etapie jego uczenia, producenci drobiu, lekarze weterynarii i zootechnicy dostaną spójny system przedstawiający sparametryzowaną fermę - niezależnie czy będzie to jeden czy więcej obiektów i czy to nowe czy stare budynki. Dzięki wykorzystaniu SI będzie można przewidywać zwrot z inwestycji, optymalizować produkcję, polepszać dobrostan zwierząt, a także prowadzić działania profilaktyczne, które prowadzą do hodowli bezantybiotykowych. Dostęp do danych historycznych oraz rozbudowanego systemu monitorującego warunki mikroklimatyczne w czasie rzeczywistym będzie gigantycznym krokiem w leczeniu chorób drobiu. Co więcej będzie w stanie wskazywać jak zaniedbania ze strony obsługi kurnika mogą wpływać na końcowy efekt produkcji. Większość mechanizmów na których opieramy rozwiązanie była badana w warunkach laboratoryjnych przez renomowane uczelnie na całym świecie lub jest wykorzystywana z powodzeniem w medycynie ludzkiej.

WORMIO
Przyszłością żywienia są owady, które rozwiążą podstawowe problemy żywieniowe, środowiskowe i etyczne współczesnego świata. Ich produkcja jest bardzo tania, spożywają odpady spożywcze, więc odpowiadają za recykling organiczny, a także nie kumulują toksycznych substancji. Larwy owadów bardzo szybko przyrastają produkując duże ilości białka o bardzo dobrym składzie aminokwasowym, lepszym od mięsa drobiowego i wołowego. Białko to nie jest alergizujące. Larwy są źródłem składników mineralnych, szczególnie wapnia. Celem jest produkcja spożywczego surowca pochodzenia owadziego z Hermetia illucens. Sprzedawany po wstępnym przetworzeniu bez strat wartości odżywczych i jednocześnie w formie łatwiejszej do użycia. Będzie on dostępny w formie mączki, która jest łatwa w użyciu i ma wszechstronne zastosowanie. Sprzedaż mączki owadziej w różnych wariantach smakowych, larw i produktów roślinnych zgodnych z ideą zdrowego żywienia będzie prowadzona poprzez sklep internetowy. Na platformie będą dostępne przepisy na potrawy z wykorzystaniem oferowanych produktów.

AIDIFY
Platforma szkoleń e-learningowych skierowanych do branży farmaceutyczno-medycznej. Szkolenia będą dotyczyły specyficznych dziedzin takich jak: Clinical Trails, Pharmacovigilance, Regulatory oraz Market Access. Oferta będzie skierowana do firm farmaceutycznych, które aktualnie szkolą swoich pracowników podczas mało wydajnych szkoleń FaceToFace (F2F). Z platformy SLI będzie można skorzystać poprzez każde mobilne lub stacjonarne urządzenie w dowolnej chwili i miejscu. Szkolenia będą prowadzone wyłącznie przez wysokiej klasy ekspertów, którzy zagwarantują najwyższą jakość szkoleń pod kątem merytorycznym (również tych zagranicznych, którzy często są niedostępni podczas lokalnych szkoleń F2F).

START NOW
Platforma KIDSY to innowacyjne rozwiązanie zarówno na rynku polskim, jak i europejskim. Podstawową funkcją platformy ma być prosta wyszukiwarka aktywności dla dzieci wg zadanych kryteriów oraz możliwość natychmiastowej rezerwacji i zakupu usług. Innowacyjność pomysłu polega na możliwości dokonania w czasie rzeczywistym jednocześnie: - porównania, - dopasowania pod względem kalendarza dostępności- oraz rezerwacji ofert w wielu kategoriach aktywności dziecięcej.

HABIT
Turtle to projekt podłączonego do smartfona urządzenia, które kształtuje prawidłowe nawyki w zakresie utrzymania prawidłowej postawy ciała. Turtle dla dzieci zamienia nudny nawyk trzymania prawidłowej postawy w interaktywną grę, gdzie dostajemy punkty za trzymanie prawidłowej sylwetki. Za każdym razem, gdy przebywamy w zgarbionej pozycji dłużej niż 4 sekundy, urządzenie informuje nas przyjemnymi wibracjami o konieczności poprawy pozycji. Za trzymanie poprawnej pozycji dostajemy nagrody, a aplikacja dba żebyśmy z tygodnia na tydzień redukowali czas spędzany w niekorzystnej pozycji. W przypadku dzieci dzieje się tak najczęściej gdy siedzą w szkolnej ławce lub przed ekranem komputera i łatwo zapomnieć im o trzymaniu prawidłowej pozycji. Urządzenie oparte jest o technologie BLE 4.1, a dzięki wbudowanemu żyroskopowi pozwala na analizę postawy w czasie rzeczywistym. Urządzenie cechuje się kompaktowym kształtem i długim czasem pracy na baterii wynoszącym 30 dni na jednym ładowaniu. Do zestawu dołączane są również dodatkowe plastry klejące pozwalające na zmianę pozycji urządzenia. Urządzenie w połączeniu z oprogramowaniem pozwala na całkowite wyeliminowanie nawyku garbienia się w ciągu 3 miesięcy terapii u większości dzieci.

DIVIDEYOU.COM
System informatyczny, dzięki któremu zostanie wprowadzona platformy która w łatwy sposób umożliwia tworzenie grup społecznych, które będą współtworzyć podmioty gospodarcze. Będą one funkcjonować na rzecz tworzącej je społeczności ale i innych odbiorców. W ten sposób będą realizowane cele społeczne i ekonomiczne. Za pomocą aplikacji webowej i mobilnej oraz dostępnych w nich funkcjonalności, możliwe będzie budowanie kooperatyw, stowarzyszeń, spółdzielni itp. czyli tworzenie biznesu przy udziale akcjonariatu społecznego. Pomysł zakłada tworzenie społeczności, której celem jest zaspokojenie potrzeb jej członków. Konsumenci staną się współproducentami, otrzymają dostęp do wysokich jakościowo, pożądanych usług, a jednocześnie wytworzą nowe, generujące zysk przedsiębiorstwo.

Labelcall
Labelcall to aplikacja mobilna identyfikująca numer telefonu dzwoniącego skierowana do małych lub średnich firm w Polsce i za granicą. Jak to działa ? Nasza aplikacja zastępuję nieznajomy numer telefonu informacjami o kliencie, które mogą przyczynić się do podniesienia jakości obsługi klienta, przyśpieszenia procesu konsultacji czy też zwiększenia skuteczności lub zwiększenia sprzedaży. Przykładem takich wyświetlanych danych może być imię, nazwisko, adres, ostatni kupiony produkt, ostatnia rezerwacja, charakterystyka klienta. Nasze rozwiązanie składa się z aplikacji mobilnej oraz rozwiązania w chmurze, którego zadaniem jest interpretacja, zmiana i przygotowanie danych do wyświetlenia. Cała operacja przebiega w czasie rzeczywistym i była testowana przy bardzo dużym obciążeniu. Problem jaki rozwiązujemy Brak wystarczających i spójnych danych o dzwoniącym kliencie wśród małych i średnich firm na świecie. Korzyście dla klientów: zwiększenie jakości obsługi klienta poprzez spersonalizowane podejście do klienta m.in przywitanie klienta po imieniu oraz indywidualne przedstawienie oferty. Innowacja Produkt ma charakter innowacji światowej - pierwszy mobilny Call center na komórkę.

SKILLARDO.COM
Projekt polega na wdrożeniu pierwszej w Polsce porównywarki komercyjnych szkoleń, która umożliwi zapoznanie się z oferta wielu firm szkoleniowych, przeczytania opinii o szkoleniach od osób, które wzięły w nich udział. Niezbędnym elementem będzie mechanizm zapisywania się na szkolenie i jego opłacenie na platformie internetowej przy użyciu szybkich metod płatności. Źródłem przychodu będzie prowizja od każdego sprzedanego szkolenia.

DOMFI
Przedmiotem projektu jest powstanie innowacyjnej aplikacji internetowej do obsługi i zarządzania nieruchomościami. Opisywana aplikacja stanowić będzie nowe narzędzie do obsługi nieruchomości umożliwiające dostęp z jednego urządzenia do wielu obiektów będących w zasobach zarządcy. Poprzez stworzenie autorskiego programu Wnioskodawca jest w stanie połączyć grupy uczestników we wspólnotach i spółdzielniach mieszkaniowych. Wielokanałowość opisywanego rozwiązania pozwala na swobodny i szybki przepływ informacji pomiędzy wszystkimi użytkownikami programu. Zachęca mieszkańców do aktywnego uczestniczenia w życiu wspólnoty dzięki dostępowi do wszystkich informacji na bieżąco z poziomu telefonu.
ECO-LOGIC
Kompleksowy, innowacyjny system przygotowywania do sprzedaży ekologicznych płodów rolnych. Innowacyjny system Eko-logic to system, w którym rolnik zajmujący się uprawą ekologiczną ma zapewnioną kompleksową obsługę przygotowania produkcji do sprzedaży: ma dostęp do intuicyjnego internetowego systemu rezerwacji maszyn suszących, czyszczących i rozpoznających ziarno, następnie produkty rolnictwa ekologicznego są przygotowywane do sprzedaży z użyciem innowacyjnych urządzeń w tym czyszczeniu na inteligentnych urządzeniach rozpoznających nasiona prawidłowe od chwastów i nasion niepełnowartościowych, aż do informacji o możliwości odbioru przygotowanego produktu i system płatności on-line. Innowacyjny system uniemożliwi zanieczyszczenie nasion, tak by utrzymana została ich wysoka jakość ekologiczna, a zarazem wartość ekonomiczna. Eko-logic będzie także monitorował ilość odpadów przekazywanych na bio-paliwo.

DATA LOGGING SYSTEMS
Pomysł obejmuje stworzenie do wynajmu i sprzedaży urządzenia pomiarowego do badania parametrów i podzespołów pojazdu w celu ich optymalizacji oraz rozwoju kompletnego pojazdu. Urządzenie pomiarowe będzie adresowane do producentów pojazdów, podzespołów i części. Urządzenie będzie służyć do badania: dynamiki, prowadzenia i sterowalności pojazdów oraz do pomiarów innych systemów pokładowych jak silnik z osprzętem oraz układy: hamulcowy, wspomagania kierownicy, chłodzenia silnika, przeniesienia napędu, a także aerodynamiki, poziomu hałasu oraz wibracji itd. Sprzęt pomiarowy jest potrzebny do rozwoju pojazdu przez optymalizację rozwiązań, w celu zwiększenia bezpieczeństwa, zmniejszenia zużycia paliwa i innych materiałów eksploatacyjnych oraz redukcji hałasu i zanieczyszczenia środowiska. Urządzenie będzie mierzyć odpowiednie parametry w trakcie testów warsztatowych jak i podczas jazdy. Zestaw będzie uniwersalny i łatwy do przystosowania do kolejnych badań. Będzie składał się z urządzenia centralnego wyposażonego w odpowiedni interfejs do obsługi, realizacji pomiarów oraz zarządzania zapisanymi danymi. Do urządzenia centralnego będą podłączone elementy peryferyjne z czujnikami mierzącymi wybrane parametry. Zapisane dane będą później analizowane na komputerze PC lub innym urządzeniu za pomocą aplikacji, która również zostanie stworzona.

Caruma
Skrócony opis pomysłu 2,0 CarPlus to systemowe rozwiązanie oparte o technologię rozproszonych rejestrów (blockchain), którego celem jest dostarczenie platformy zmniejszającej koszty posiadania auta przez dzielenie się czasem użytkowania aut w obrębie aglomeracji miejskich. Projekt realizuje cele SmartCity 3,0 komponent TaaS (Transport as a Service)czyli optymalizacje transportu miejskiego przez ograniczenie ilość aut w aglomeracjach miejskich. Założenia TaaS to głównie opracowanie mechanizmów i modeli świadczenia usług transportu indywidualnego, które pozwolą na dostęp do jednostek transportowych (aut) mieszkańcom miast w czasie zaistnienia potrzeby bez zwiększania ilości aut w Mieście.

SMARTBOT
SmartBot to urządzenie służące do automatycznego podnoszenia i opuszczania wewnętrznych rolet z linką kulkową. Mechanizm zamontowany na oknie, przy użyciu standardowej linki pozwala sterować otwieraniem i zamykaniem rolet za pomocą aplikacji na smartphona

HOMEBOX24
Projekt to wirtualny asystent każdego gospodarstwa domowego umożliwiający automatyczne zaopatrzenie w środki gospodarstwa domowego. Opiera się o płatności subskrypcyjne i wykorzystuje inteligentny kreator zapotrzebowania na środki gospodarstwa domowego. Integruje dostawców FMCG.

STARTUP ENGINE
Portal WatchSaver będzie rozwiązaniem pozwalającym na analizę porównywalnych, uzupełniających się produktów dostępnych na rynku, które różnią się od siebie w zakresie ceny, warunków, wartości dodanej oraz możliwe są do uruchomienia w sprzedaży on-line. Watchsaver diagnozuje usługi i produkty, które dzisiaj nie są możliwe do zakupu w pełnym procesie on-line. Dzięki temu rozwiązanie będzie inicjatorem digitalizacji procesów sprzedażowych. Za pomocą portalu użytkownicy będą mogli otrzymać w czasie rzeczywistym ostateczne, najkorzystniejsze wg. zadanych kryteriów oferty różnych dostawców ,oraz dokonać zakupu on-line wybranego produktu, usługi z wykorzystaniem najlepszej dostępnej na rynku opcji finasowania zakupu (płatności). Narzędzie nie będzie porównywarką produktów a rozwiązaniem integrującym konsumenta z firmami sprzedającymi produkty/usługi dostępne na rynku. Poza samą integracją, przygotowaniem ofert oraz ich prezentacją możliwe będzie również zawarcie umowy w procesie internetowym.


FOODTERIA
Foodteria to koncepcja automatyzacji i optymalizacji jednego z najbardziej czasochłonnych i powtarzalnych procesów w życiu człowieka - przygotowywania posiłków. Każdy z nas codziennie podejmuje szereg czynności, które pozwalają spełnić naszą najbardziej podstawową potrzebę - jedzenia. Od wyboru rodzaju posiłku poprzez sposób jego przygotowania (gotowanie/zamówienie), wybór miejsca, które oferuje poszukiwane przez nas produkty spożywcze (lub danie), wybór samych produktów i oczywiście gotowanie. Foodteria będzie portalem, który poprzez współpracę z największymi i popularnymi blogami kulinarnymi będzie pozwalał na szybki wybór i zaplanowanie posiłków na najbliższe dni - na podstawie ulubionych przepisów. Dzięki wybranym przepisom kulinarnym Foodteria wygeneruje listę produktów spożywczych niezbędnych do ugotowania wybranych dań, a następnie złoży zamówienie na te produkty w jednym z wybranych partnerskich sklepów e-grocery - internetowych sklepów spożywczych. W ciągu 15 minut użytkownik Foodteria zaplanuje posiłki na cały tydzień, otrzyma listę niezbędnych rodzajów produktów, złoży na nie zamówienie, a zakupy zostaną dostarczone bezpośrednio do użytkownika w ciągu dwóch dni.

SHOME
Pierwsze rozwiązanie "smart home" integrujące najważniejsze funkcjonalności z zakresu oszczędzania energii, bezpieczeństwa i wygody użytkowania w jednym systemie i oferujące zaawansowaną analitykę w chmurze w celu inteligentnej reakcji systemu na zdarzenia i zagrożenia. Rozwiązanie dedykowane jest deweloperom budynków mieszkalnych oraz hotelowych i oparte jest na kilku kluczowych założeniach: 1) wykorzystuje okablowanie niskoprądowe do sterowania odbiornikami (zamiast wi-fi) 2) zawiera sterownik automatyki i mikrokomputer oraz oprogramowania w celu sterowania odbiornikami energii dzięki czemu pozostałe elementy (np. włączniki, elektrozawory) nie muszą zawierać kosztownych modułów komunikacyjnych i sterujących 3) zachowanie wszystkich elementów systemu jest definiowane programowo co pozwala dowolnie rekonfigurować system np. po przemeblowaniu 4) dzięki systemowi analizy zdarzeń w chmurze obliczeniowej system w czasie rzeczywistym inteligentnie reaguje na statusy czujników działając według wielu programowalnych scenariuszy (np.: wyłączy ogrzewanie w przypadku otwarcie okna, uruchomi alarm w przypadku otwarcia okna przy braku ruchu w pomieszczeniu, powiadomi rodzica o powrocie dziecka do domu na podstawie logowania smartfonu do lokalnej sieci, lub dopasuje temperaturę w pomieszczeniu do preferencji konkretnych osób identyfikowanych na bazie logowania smartfonu). 5) platforma chmurowa jest również narzędziem do komunikacji pomiędzy mieszkańcami budynków wielorodzinnych i zarządcą nieruchomości oraz umożliwia zarządcy oferowanie usług dodatkowych np. car sharing, usługi sprzątania, zgłaszanie usterek oraz wiele innych. 6) zapewnia wygodne sterowanie całym domem z urządzeń mobilnych zarówno w pomieszczeniach jak i zdalnie.

CURRANT CARE
Linia innowacyjnych skoncentrowanych i wystandaryzowanych min. na zawartość polifenoli, antocyjanów i flawonoidów, suchych ekstraktów z owoców polskiej czarnej porzeczki (Ribes nigrum) o udowodnionych korzystnych właściwościach zdrowotnych. - Ekstrakty z polskiej porzeczki będą charakteryzowały się wysoką zawartością witaminy C, potasu, magnezu, żelaza, wapnia, witaminy A oraz witamin z grupy B, polifenoli, flawonoidów antocyjanów. Będą mogły zostać wykorzystane w wielu wskazaniach takich jak: dolegliwości układu sercowo-naczyniowego, nadciśnienie, cukrzyca typu II. Ekstrakty będą wykazywały działanie np.: przeciwzapalne i immunomodulujące, posiadały właściwości przeciwutleniające i antyoksydacyjne, działały wspomagająco w dolegliwościach okulistycznych, wirusowych.zwiększające odporność Ekstrakty zostaną przebadane w modelach zwierzęcych in vivo [szczury ze spontanicznym nadciśnieniem; myszy z cukrzycą (db/db); Będzie to innowacyjne działanie, które pozwoli naszej serii produktów osiągnąć znaczną przewagę rynkową nad ekstraktami komercyjnymi dostępnymi w sprzedaży, których działanie nie zostało poddane badaniom w modelach zwierzęcych. Surowce na bazie polskiej czarnej porzeczki będą miały wiele zastosowań min. w suplementach diety, lekach OTC, nutraceutykach, żywności funkcjonalnej, napojach funkcjonalnych, przemyśle spożywczym oraz kosmetycznym, jako naturalny aromat, a zawarte w owocach antocyjany mogą służyć jako naturalne barwniki stosowane do żywności.

CASHLESS SOLUTIONS
Cashless Tip to projekt inteligentnej opaski na nadgarstek umożliwiająca otrzymywanie za pośrednictwem Low Energy Bluetooth napiwków w formie bezgotówkowej przeznaczona dla osób pracujących w branży usługowej czy rozrywkowej wraz z aplikacją zintegrowaną z kontem bankowym. Cashless Tip jako pierwszy podmiot w Polsce umożliwi przekazanie napiwku w formie bezgotówkowej bezpośrednio do obsługującej osoby (peer-to-peer payments) bez wymiany wrażliwych danych osobowych.

CLICK2EAT
Wykorzystujemy sprawdzoną formę marketplace’u dla branży gastronomicznej (np. Pizzaportal, Dailyvery), ale w nowej rozpoznanej niszy: produktem w sklepie będzie menu pudełkowe. -Na portalu oferujemy klientom końcowym, menu autorskie przygotowane przez wyselekcjonowane restauracje w danym mieście. Naszym wyróżnikiem wobec samodzielnych podmiotów oferujących dietę pudełkową ma być jakość dostarczanej żywności. -Restauracje otrzymują możliwość sprzedaży menu pudełkowego przy niskiej barierze wejścia w ten segment rynku gastronomicznego -Klient uzyskuje korzystniejsze względem obecnych firm z menu pudełkowym rozwiązanie gdyż: a: Ma wybór z większej ilości dostawców b. Otrzymuje prosty i w pełni zautomatyzowany proces wyboru i zakupu diety c. Może w ciągu miesiąca połączyć menu z np. 4 restauracji d. Gdy rezygnuje z jednej restauracji może na naszym portalu wybrać kolejną e. Zyskuje większą kontrolę nad swoim miesięcznym menu f. Poprzez aktywne działanie w serwisie klient może oceniać restauratorów i wpływać na jakość oferty całego serwisu -W ramach serwisu poprzez - social cooking / peer-to-peer cooking - otwieramy platformę również dla restauracji typu “popup”, mikro restauratorów itp.

JOBASSISTANT
Komunikator dostępny na platformy: skype, hangout, messenger, slack + wtyczka do strony www (chat na stronie www). automatyzacja udzielania odpowiedzi i pytań, wykorzystanie NLP (sztuczna inteligencja) uczenie maszynowe, które na podstawie zebranej bazy danych umożliwia wygenerowanie odpowiedzi dla kandydatów odpowiadających na ofertę pracy, oraz pytań dotyczących wymagań związanych z ofertą pracy Portal z panelem klienta (pracodawcy) która zawiera informacje dotyczące ilości przeprowadzonych rozmów. Możliwość logowania, podgląd bieżących rozmów, dodatkowo możliwość generowania raportów (ilość przeprowadzonych rozmów, długość, ilość aplikacji) Panel klienta w którym zamieszcza informacje o poszukiwanym profilu pracownika. Charakterystyka stanowiska, wymagania, oczekiwania, widełki płacowe.Integracja z kalendarzami google, microsoft umożliwiająca umówienie spotkania kandydat / klient. Baza wiedzy (bank informacji, który ma zbierać dane na temat ofert pracy i wymagań klientów, które będą wykorzystywane podczas przeprowadzenia rozmowy z kandydatem). Funkcjonalność powiadomień kandydatów o etapie / lub wyniku procesu rekrutacyjnego. System powinien zoptymalizować i zwiększyć efektywność pracy rekrutera, zautomatyzować procesy które są powtarzalne podczas pierwszego etapu rekrutacji jak wywiad z kandydatem: oczekiwania kandydata dotyczące stanowiska pracy, wynagrodzenia oraz jego dotychczasowego doświadczenia. Kluczowym elementem jest system AI (sztucznej inteligencji) który poprzez powyżej wskazany system komunikatorow ma zbierać informacje od kandydata na temat jego kompetencji oraz oczekiwań i dopasowywać z bazą wymagań pracodawcy. Istotnym elementem jest algorytm umożliwiającego przeprowadzenie analizy profilu osobowego, który będzie typował przynależność danych cech osobowych oraz dopasowanie do danej kultury organizacyjnej panującej u pracodawcy.

SZYBKI PROJEKT
Szybkiprojekt.pl to aplikacja służąca do doboru i zakupu produktów zamawianych na podstawie projektów wnętrz. Skierowana jest do:- projektantów wnętrz, - sprzedawców produktów - oraz klientów końcowych urządzających swój dom lub mieszkanie. Rozwiązanie pozwala Klientom przy pomocy jednej transakcji zakupić różne, zaproponowane przez Projektantów produkty, od wielu, rekomendowanych przez nich Sprzedawców, dostosowując wydatki do zaplanowanego z góry budżetu. Aplikacja zarabia na opłatach licencyjnych od użytkowników oraz na prowizji od wartości wykonanych przez klientów zakupów. Projektanci wnętrz oznaczają w aplikacji proponowane klientom produkty na podstawie otrzymanych wytycznych do projektowania. Wytyczne Klientów przekazywane są Projektantom w formie 'moodboardów' czyli plansz generowanych ze zdjęć i opisów Klienta. Budżet na wydatki ustalany jest za pomocą wybieranego przez Klienta schematu rozłożenia kosztów z możliwością dostosowania cen wybranych pozycji. Produkty proponowane są przez Projektanta za pomocą znaczników umieszczanych na udostępnionych przez niego w aplikacji rysunkach i wizualizacjach. Do znaczników przypisane zostają: zdjęcie, nazwa, opis, ilość oraz rekomendowani sprzedawcy danego produktu. Projektant wprowadza nowe produkty ręcznie lub korzysta z biblioteki produktów w aplikacji. Sprzedawcy otrzymują automatycznie zapytania o wskazane przez Projektanta produkty, oferują Klientom warunki ich zakupu oraz proponują zamienniki. Klienci wybierają najlepsze oferty i zamawiają wiele produktów od różnych dostawców. Po wykonanych zakupach, projektanci otrzymują prowizję od zakupów wykonanych przez ich klientów u wskazanych Sprzedawców. Przewaga pomysłu polega na zagwarantowaniu wymiernych korzyści z korzystania z aplikacji dla Projektantów polegających na skróceniu czasu pracy przy wykonywaniu projektu oraz zwiększeniu wartości wynagrodzeń otrzymywanych z tytułu prowizji. Odpowiednia ilość korzystających z aplikacji projektantów klientów, sprzedawców i produkty dostosowane do ich potrzeb oraz transakcje.

BOOKINGANIMALSPA
Pomysł polega na stworzeniu innowacyjnej platformy rezerwacyjnej na rynek groomerski (salony piękności dla zwierząt) o zasięgu europejskim, które jako pierwsze i jedyne pozwoli na konsolidację przedmiotowego rynku w jednym miejscu w szeroko pojętej cyberprzestrzeni. Celem platformy jest umożliwienie i zautomatyzowanie procesu zamówienia usług, począwszy od jej wyszukania, porównania, poprzez zamówienie, na płatności kończąc. Zadaniem platformy BOOKINGANIMALSPA.COM jest uporządkowanie sektora usług świadczonych na rzecz zwierząt, ich standaryzacja oraz możliwość porównania i wyszukania ofert na rynku. Obecnie nie ma jednej wspólnej platformy integrującej tego typu usługi, a ze względu na znaczne rozproszenie w sieci ofert Groomersów, korzystanie z tego typu usług miłośnikom zwierząt jest znacznie utrudnione. Wprowadzenie planowanej innowacyjnej usługi pozwoli również na eliminację tzw. grupy „pseudogroomersów”, czyli osób, które nie posiadają odpowiednich kwalifikacji do wykonywania zawodu oraz usługodawców niespełniających standardów jakości. Innowacja BOOKINGANIMALSPA.COM polega na: 1)Konsolidacji usług groomerskich w jednym miejscu w sieci 2) Opracowaniu standardu jakości, jako jednolitego zbioru wytycznych, niezbędnego do nadania certyfikatu jakości i oceny szeroko 3) Uruchomieniu transparentnego i prostego systemu rezerwacji usług, polegającego na dostarczaniu aktualnych informacji o zasobach punktów groomerskich. 4)Możliwości transparentnej i ogólnodostępnej oceny świadczonych usług przez salony beauty dla zwierząt.

FACE AC
Proponowane rozwiązanie to połączenie innowacyjnego w skali światowej produktu i usługi prośrodowiskowej. Innowacyjne maski – obecnie po zakończonych poszukiwaniach stanu techniki potwierdzających ich nowość i poziom wynalazczy w skali światowej, są przygotowywane do patentowania na najważniejszych rynkach (do czasu prezentacji przed komisją część z nich prawdopodobnie będzie już zgłoszona). Podstawą pierwszego produktu są ogniwa peltiera – schładzające przegrzane wnętrze maski. Ogniwa są wyposażone w rynienki skraplające zbierające nadmiar wilgoci. Maska zostanie obliczeniowo i eksperymentalnie ulepszona, minimalizując opory oddychania. Całości dopełni miękka porowata uszczelka, nie wywierająca nadmiernego nacisku na skórę. Produkt/usługa w pierwszej kolejności ma podbić Chiny, gdzie, ze względu na przenoszenie chorób drogą kropelkową istnieje kulturowy wymóg noszenia masek w miastach. Ze względu na niewygodę, pomimo zanieczyszczenia powietrza, klasycznych masek antysmogowych sprzedaje się ok 1 000 000 sztuk miesięcznie – choć liczba ta ciągle rośnie. Zmitygowanie niewygody użytkowania otworzy nowy segment w tym gigantycznym rynku, a efekt skali pomoże sprzężonej z produktem usłudze, w perspektywie kilku lat, osiągnąć ogromny pozytywny wpływ środowiskowy. Proces rozwoju produktu aż do skali masowej został już opracowany. Planowane jest stworzenie polskiej firmy tworzącej maski dla Chin, o nazwie Wei Ni – dla Ciebie, oraz haśle przewodnim, Wei Ni, Wei shijie – Dla Ciebie.

INTREC
IntRec zaawansowane mobilne rozwiązanie, które umożliwi firmom rekrutowanie najlepszych Talentów na rynku. Rekrutacja mobilna to strategia rekrutacji, która wykorzystuje technologię mobilną do przyciągania i angażowania kandydatów. Applicant tracking system: to aplikacja, która umożliwi elektroniczną obsługę potrzeb rekrutacyjnych. Automatycznie filtruje w oparciu o określone kryteria, takie jak słowa kluczowe, umiejętności, byli pracodawcy, lata doświadczenia i wykształcenia itp. Candidate submittal: aplikacja do wyszukiwania CV i wideo CV. Headhunting na portalach takich jak LinkedIn Keyword analysis and recognition: aplikacja dla kandydatów, tworzenie i przesyłanie CV wraz z tutorialem Keyword analysis and recognition: algorytmy wyszukiwania słów kluczowych wykorzystujące AI do wynajdywania najlepszych kandydatów Gender recognition: algorytm AI do rozpoznawania płci Text To Speech: konwersja mowy na tekst i odwrotnie Automatic Speech Recognition: oprogramowanie AI do rozpoznawania języka, sposobu mówienia, ewentualnych wad lub cech mowy Test & Assessments: środowisko do przeprowadzania testów i automatycznego oceniania pracowników wg zadanych metod i kryteriów Organizational psychology: weryfikacja zachowań kandydata przy pomocy testów lub zautomatozowana (opcja w przyszłości) Online interview: aplikacja do prowadzenia wywiadów na żywo lub ich nagrywania wg programowalnego scenariusza Personality–job fit: analiza cechy kandydata oparta na algorytmie wiążącym CV, testy i wywiady Job offer posting: automatyczne publikowanie ogłoszeń pracodawców na portalach specjalistycznych Język: angielski i polski.

VAN SHARE
Marketplace online wynajmu aut dostawczych na doby dla zewnętrznych podmiotów. Serwis łączy właściciel pojazdów oraz najemców, umożliwia sprawne dokonywanie transakcji pomiędzy stronami. Przeznaczony dla małych i średnic firm oferujących do kilkunastu aut, ale nie posiadających automatycznych systemów rezerwacji pojazdów oraz dla flot pojazdów, które chcą dodatkowo monetyzować swoją flotę. Serwis umożliwia dodawanie aut na wynajem ze strony właścicieli pojazdów, oraz szybkie i łatwe przeszukiwanie dostępnych aut w wybranym terminie przez potencjalnych najemców. Dzisiaj odbywa się to poprzez platformy tj. OLX, gdzie potencjalni klienci są zmuszeni kontaktować się z właścicielami pojazdów w celu sprawdzenia ceny oraz dostępności. W Kolejnych etapach platforma udostępni możliwość wynajmu autobusu wraz z kierowcą. Odbiorcą usługi są organizatorzy jednorazowych wycieczek np. szkół.

 
III Runda
INTELIGRNTNE MIASA Sp. z o.o.
Firma Inteligentne Miasta tworzy innowacyjne, niedrogie i zautomatyzowane rozwiązanie do zarządzania infrastrukturą do parkowania i ładowania samochodów elektrycznych: e -parking. Oferuje ono m.in. kontrolę dostępu do parkingów i ładowarek do samochodów elektrycznych bez konieczności używania papierowych biletów, płatności online oraz dbałość o środowisko. Rozwiązanie to będzie wysoce konkurencyjne w stosunku do tradycyjnych mechanicznych systemów parkingowych pod względem kosztów budowy oraz bieżących nakładów na utrzymanie i serwis. Koszt instalacji e-parking będzie niższy nawet o 50%. Rozwiązania e-parking będzie również obsługiwane automatycznie bez konieczności bieżącego angażowania pracowników do jego obsługi i serwisu.

HINTER Sp. z o.o.
Hinter to narzędzie do monitoringu treści video w social media. To pierwsze narzędzie dedykowane monitoringowi video na Świecie. Aplikacja monitoruje filmy ze zdefiniowanego obszaru i informuje użytkownika kiedy tylko poruszona zostanie nazwa produktu bądź marka. Ponadto aplikacja dokonuje analizy sentymentu zidentyfikowanych treści. Co 1 minutę na YouTube publikowane są filmy, których czas trwania szacuje na 300 godzin. Nie ma absolutnie możliwości, żeby monitorować je wszystkie. Ponad 55% kupujących w Internecie podejmuje decyzje zakupowe na podstawie obejrzanych wideo recenzji. Słuchaj klientów na YouTube - Wiecej na gethinter.com

RTECH Sp. z o.o.
Zadaniem startupu jest stworzenie autonomicznego łazika do realizacji zdjęć, filmów sferycznych i wirtualnych spacerów 360° w obiektach zamkniętych. Zdjęcia 360° i wirtualne spacery to rozwiązania, które są w stanie pokazać jak rzeczywiście wygląda wybrane miejsce. Jest to niesamowite narzędzie do obrazowania wszystkich miejsc dostępnych na świecie. Opisywane powyżej rozwiązanie to przyszłość w przekazywaniu informacji na temat wszelkich miejsc dostępnych na ziemi (komercyjnych jak i natury), a my chcemy to upowszechnić. Zaprezentowane przez nas rozwiązanie zostało opracowane na podstawie współpracy z agencjami kreatywnymi jako Google Trusted Photographer.

ASIRE Sp. z o.o.
Asire jest w pełni cyfrową platformą edukacyjno-dystrybucyjną , która oferuje dostęp do wiedzy i informacji z zakresu zdrowia oraz produkty ubezpieczeniowe na życie i zdrowie. Klienci oczekują produktów dostosowanych do ich potrzeb i łatwych w użyciu, dostępnych za pośrednictwem urządzeń mobilnych. Asire przenosi również paradygmat ubezpieczeniowy z produktu na usługę - zapewniając swoim klientom regularne doradztwo, wiedzę, rozwiązania wspomagające i grywalizację. Asire, przez wykorzystanie mechanizmów analitycznych w środowisku mediów społecznościowych (FB, Instagram, etc.) i budowy własnego ekosystemu (content marketing, grywalizacja) będzie w stanie uzyskać przewagę technologiczną wobec tradycyjnego podejścia towarzystw ubezpieczeniowych.

WASTE LAB Sp. z o.o.
Waste Lab przekształca lokalne odpady rolnicze w nowe materiały i produkty. Proces produkcji oparty jest o gospodarkę cyrkularną, tak aby z biomateriałów tworzyć przedmioty użytkowe w sposób, który nie stanowi obciążenia dla środowiska naturalnego. Dzięki technologii i narzędziom opracowanym dla tworzyw sztucznych surowce są kształtowane w całą gamę różnorodnych produktów - naczyń, doniczek, opakowań lub płyt wiórowych, całkowicie wolnych od substancji toksycznych. W przypadku gdy nasz produkt zostanie potraktowany jako odpad, z powodu naturalnych procesów oraz działania mikroorganizmów ponownie stanie się częścią natury i nie spowoduje żadnych szkód dla przyrody i innych form życia.

SALES AI Sp. z o.o.
ales AI - platforma SaaS do generowania leadów B2B. Rozwiązanie zgodne z GDPR, umożliwiające budowanie kontaktów biznesowych w oparciu o narzędzia Big Data i platformy internetowe: Xing, Linkedin, Facebook, Panorama firm i inne. Platforma odpowiada na problemy przedsiębiorstw w zakresie ekspansji na nowe rynki, wyoskie koszty prowadzenia biznesu po za granicami kraju jak i docierania do nowych rynków. Platforma stosować będzie najnowsze technologie w zakresie zarządzania sporymi zbiorami danych oraz stosować będzie narzędzia MachineLearning. SalesAi integrować będzie się z systemie CRM przez co implementacja i stosowanie narzędzia w firmie będzie proste. Za pomocą narzędzi integracji możliwa będzie współpraca pomiędzy systemami CRM a systemem Lead Generation co jest dużą potrzebną wśród nowoczesnych firm technologicznych.

JFS TECHNOLOGIA Sp. z o.o.
EFFECTIVE GYM to system wsparcia treningu siłowego w postaci inteligentnych rękawiczek treningowych. System automatycznie dobiera i modyfikuje program treningowy w oparciu o bieżące informacje z nadgarstków a w przyszłości także nóg. Dzięki temu na bieżąco wiemy co powinniśmy w danym momencie zrobić i jak, bez konieczności liczenia powtórzeń i uzupełniania dzienniczka treningowego. System zrobi to za nas i oceni jakość naszej aktywności. Ostatnim etapem treningu będzie raport o naszych postępach i sugestie poprawy, a także możliwość porównania się z znajomymi z siłowni. Wszystko to zamknięte w nowoczesnej formie która nie wymaga zmiany nawyków użytkownika.

CASH YOUR GIFTCARD Sp. z o.o.
Cash Your Giftcard to serwis - marketplace, na którym w łatwy i szybki sposób można dokonać sprzedaży lub zakupu karty podarunkowej pomiędzy prywatnymi osobami. Serwis umożliwia Sprzedającym sprzedaż karty bez potrzeby fizycznego kontaktu z Kupującym oraz umożliwia wysłanie karty podarunkowej w formie elektronicznej. Kupujący otrzymuje dedykowany serwis do zakupu kart podarunkowych “z drugiej ręki” w profesjonalnej oprawie, z możliwością natychmiastowego skorzystania z karty, bez oczekiwania na fizyczne dostarczenie ze strony Sprzedającego oraz gwarancją bezpieczeństwa transakcji.

CXB Sp. z o.o.
QualUp to usługa zautomatyzowanego doradztwa skierowana do sektora MŚP. Dzięki niej przedsiębiorcy mogą w szybki i prosty sposób zwiększyć dochodowość swojego biznesu. Zamiast tradycyjnej, drogiej i żmudnej usługi, klient ma możliwość przejścia przez cały proces doradczy za pomocą jednej aplikacji. Algorytmy opracowane przez ekspertów branżowych i zweryfikowane przez praktyków, dopasowują rekomendacje do indywidualnych potrzeb każdego przedsiębiorcy. QualUp prowadzi użytkownika za rękę przez proces oceny stanu przedsiębiorstwa, rekomendacji, wdrożenia rozwiązań i kontroli efektów. Usługa usprawnia biznes w wybranych obszarach, takich jak obsługa klienta, sprzedaż czy specyficzne problemy branżowe.

INVENTA XR Sp. z o.o.
NVENTA XR buduje dedykowane rozwiązania softwareowe AR/VR dla przemysłu ciężkiego i branży lotniczej. Firma aktywnie współpracuje z klientami analizując ich potrzeby i proponując konkretne narzędzia pozwalające optymalizować przebieg i koszty procesów szkoleniowych. W opracowaniu tych rozwiązań spółka InventaXR używa technologii reality capture co pozwala na ograniczenie lub całkowite wyeliminowanie błędów poznawczych powstających podczas przekazywania wiedzy w sposób tradycyjny. Takie podejście do zagadnień z zakresu BHP powoduje zwiększenie świadomości sytuacyjnej osób szkolonych co bezpośrednio przekłada się na ograniczenie wypadkowości na terenie zakładów, oraz możliwość wystąpienia poważnych awarii

TECBEE Sp. z o.o.
Obecnie wszystkie systemy dystrybucyjne energii elektrycznej kończą się na Licznikach energii. Oznacza to, że ani ich Operatorzy, ani Sprzedawcy energii nie dysponują rzetelnymi informacjami o infrastrukturze Klientów, zainstalowanych w niej urządzeniach oraz szczegółach dotyczących ich poboru energii. Oferujemy Produkt wraz z Usługą, który zbiera i wysyła potwierdzone dane na serwery w Chmurze, gdzie tworzony jest niezmienny zapis wszystkich transakcji. Działanie wykonywane jest automatycznie, bez udziału człowieka i umożliwia zarzadzanie sieciowo-zintegrowanymi uradzeniami IoT w infrastrukturze energetycznej behind-the-meter, zapewniając przy tym korzyści wszystkim Interesariuszom.

PACHAMAMA Sp. z o.o.
Stworzenie modułów scenograficznych i systemów ich łączenia nazwanych przez Pomysłodawcę „PACHAMAMA” jest rozwiązaniem innowacyjnym mogącym stanowić realny przełom w branży i znacząco wyeliminować ilość odpadów oraz zwiększyć przyjazność środowiskową wszelkich elementów stanowiących jednorazowe elementy scenograficzne. Koncepcja zakłada dopracowanie i wprowadzenie na rynek technologii materiałowej opartej o budowę elementów scenograficznych w oparciu o pochodzącą z recyklingu tekturę, miazgę kukurydzianą, styropian z masy grzybowej, pianki ekologiczne z mąki kukurydzianej, karton, papier i drewno. Dzięki opracowaniu wyjątkowo praktycznego oraz prostego systemu „PACHAMAMA”, każda osoba z łatwością będzie w stanie go zastosować według własnych potrzeb, ponieważ system ten działa na zasadzie łączenia modułów niczym klocki lego w tworzeniu najbardziej zaawansowanych form. Bardzo dużym wyróżnikiem innowacyjnego rozwiązania jest również fakt, że pomimo iż surowce są naturalne i biodegradowalne dzięki czemu nie stanowią zagrożenia dla środowiska, ich odporność na warunki pogodowej, takie jak: wiatr, deszcz, słońce jest bardzo wysoka.

BIKEVERIFY Sp. z o.o.
Bikeverify to kompleksowe narzędzie umożliwiające zabezpieczenie roweru przed kradzieżą oraz cenne źródło danych zarejestrowanych rowerów niezbędnych podczas jego sprzedaży lub kupna. System umożliwi rejestrację nowych i używanych rowerów. Użytkownik po wpisaniu numeru seryjnego roweru bądź zeskanowaniu naklejki zawierającej kod QR uzyska dostęp do wszystkich niezbędnych danych, a przede wszystkim informacji o tym czy rower nie został skradziony. Użytkownik portalu będzie mógł błyskawicznie zmienić status swojego roweru w wypadku kradzieży lub zmiany właściciela za pomocą jednego kliknięcia. Sygnalizacja zmiany statusu w przypadku kradzieży natychmiast pojawi się na samoaktualizującej mapie cieplnej wyznaczającej obszary najbardziej zagrożone kradzieżą.

GENSLIME Sp. z o.o.
GenSlime to pierwszy na świecie system do pozyskiwania śluzu ze ślimaka Helix aspersa Muller (brunatny ślimak ogrodowy) w bezpieczny dla zwierząt sposób. Śluz ślimaka jest cennym substratem kosmetycznym i medycznym. Wykorzystywany jest między innymi jako składnik kremów przeciwzmarszczkowych czy oraz opatrunków do trudno gojących się ran. Obecnie pozyskiwanie śluzu ślimaka jest procesem bardzo mało efektywnym a do tego okaleczającym zwierzęta. Wprowadzana przez GenSlime metoda ma usprawnić ekstrakcję śluzu będąc jednocześnie neutralną dla ślimaków.

TICKETWHAT Sp. z o.o.
Innowacyjny system IT dla branży turystycznej, pozwalający na dynamiczne pakietowanie ofert podróży, tj. lotów, hoteli i usług dodatkowych z wykorzystaniem technik uczenia maszynowego i własnych hurtowni danych.

SYNAPPSTECH Sp. z o.o.
Osobista przymierzalnia jest innowacyjną usługą oferowaną przez firmę SynAppsTech. Aplikacja mobilna udostępniona w ramach usługi pozwala klientom na przeglądanie filmów wideo, w których na postać klienta nakładana jest animacja wskazanego do przymierzenia ubrania lub kompletnej stylizacji. Klient ogląda dynamiczną scenę swojej postaci w ubraniu wskazanym przez niego jedynie przy pomocy swojego smartphona. Takie podejście stanowi o innowacyjności i atrakcyjności proponowanej usługi. Dzięki najnowszym wynikom prac badawczych w zakresie sztucznej inteligencji osiągnięto bardzo dokładne odwzorowanie modelu postaci człowieka co pozwoliło na wierne odwzorowanie animacji ubrania.

VEG PROBIO Sp. z o.o.
Alternatywa dla masła, a także margaryny tj. "masła" roślinnego posiadającego właściwości pro biotyczne. Kluczową innowacją produktu jest włączenie do składu bakterii pro biotycznych, które podobnie jak inne produkty fermentowane/pro biotyczne, mają działa nietypowo prozdrowotne przede wszystkim wpływające na: lepszą przyswajalność mikro i makroelementów (w tym witamin, szczególnieB12 czy K, krytycznych dla wegan), wzmacnia układ odpornościowy poprzez budowanie silnej flory bakteryjnej występującej w jelitach, czy zapobieganie rozwojowi stanów zapalnych i niektórych typów nowotworów. Innowacja produktowa jest innowacją na skalę międzynarodową, gdyż pomimo szerokiej gamy fermentowanych produktów pro biotycznych, także na bazie surowców wyłącznie roślinnych, komercyjnie nie funkcjonuje produkt w sektorze zamienników masła. Produkt uzyskiwany jest w procesie fermentacji "mleka „roślinnego uzyskanego na bazie przede wszystkim orzechów wykorzystaniem wyselekcjonowanych bakterii pro biotycznych i następnie dodaniu w odpowiedniej proporcji mieszkanki tłuszczy roślinnych(nieutwardzonych) i naturalnych roślinnych produktów smakowych -które pozwalają na otrzymanie maślanego smaku i konsystencji.

 
IV Runda
WATERBROTHERS Sp. z o.o.
Celem projektu jest budowa systemu do wizualizacji i analizy regat żeglarskich. W ramach założeń każdy jacht w regatach wyposażony będzie w kamery przekazujące na ląd i nagrywające zachowanie i pracę załogi oraz żagli, oraz system GPS sprzężony z wiatromierzem, dzięki któremu tworzona będzie wizualizacja komputerowa taktyki poszczególnych jednostek. Kibice na lądzie, przed ekranami lub urządzeniami mobilnymi będą w stanie oglądać obraz z kamer poszczególnych jachtów oraz obserwować wizualizację komputerową przebiegu regat. Dzięki nagraniom zarówno z kamer jak i wizualizacji, trenerzy żeglarstwa mają możliwość odtworzenia przebiegu regat, przeanalizowania taktyki poszczególnych zawodników oraz ich pracy na jachcie. System będzie również wsparciem dla sędziów zawodów.

ETAGER Sp. z o.o.
Platforma sprzętowo-programowa służąca do automatycznej identyfikacji i detekcji obiektów wraz z analizą ich stanu. Zautomatyzowana kontrola jakości stale zyskuje na znaczeniu. Przedsiębiorstwa zdają sobie sprawę, że zwiększenie jakości swoich usług oraz optymalizacja procesów to kluczowe działania jakie muszą podejmować w celu rozwoju firmy. Odpowiedzią na tę potrzebę jest nowatorskie połączenie technologii radiowych i wizyjnych prowadzące do powstania innowacyjnego produktu. Dystrybucja produktu w modelu usługowym z pewnością przyczyni się do większej dostępności dla szerszego grona odbiorców. Platforma idealnie wpisuje się w aktualne trendy przemysłowego Internetu rzeczy jak również przemysłu 4.0 oraz wychodzi naprzeciw oczekiwaniom i potrzebom szerokiego spektrum przedsiębiorstw.

SCANTHESAN Sp. z o.o.
ScanTheSun: uzyskaj maksimum energii słonecznej przy minimalnym koszcie, projekt instalacji PV w 1 minutę. Dane z czujników w smartfonie (kamera, kompas, żyroskop, GPS), dane o lokalnych warunkach atmosferycznych NASA oraz dane o optyce modułów solarnych połączono w jedno łatwe w obsłudze narzędzie do projektowania instalacji PV.
W minutę zdobędziesz:
- optymalną konfigurację instalacji PV, która uzyska maksimum energii przy minimalnym koszcie
- roczną -> miesięczną -> dobową -> godzinową prognozę uzysku energii o dużej precyzji
- rekomendację ustawienia modułów solarnych, dzięki której unikniesz zacienienia przez sąsiednie budynki, drzewa lub inne przeszkody.

LINGERO Sp. z o.o.
LINGERO to indywidualny, wirtualny coach do rozwijania umiejętności językowych, w tym do optymalizacji i doskonalenia wymowy oraz akcentu języka angielskiego. To aplikacja mobilna, która w łatwy i w 100% dokładny sposób pozwoli Ci wyćwiczyć swoją wymowę. LINGERO to innowacyjna globalna sieć użytkowników języka angielskiego chcących udoskonalić swoją wymowę i akcent. Aplikacja będzie dostępna tylko w j. angielskim i przeznaczona dla użytkowników posługujących się j. angielskim na poziomie min. średniozaawansowanym (B1, B2). Z LINGERO możesz ćwiczyć wymowę dowolnego słówka, frazy lub postępować zgodnie ze spersonalizowanym programem nauczania zaprojektowanym dla Ciebie, w oparciu o najważniejsze dla Ciebie wyzwania związane z wymową. Na bieżąco uzyskasz informację zwrotną na temat swoich postępów. A wszystko to dzięki wykorzystaniu nowoczesnych narzędzi technologicznych typu AI, Deep Learning czy Speech Recognition.

AIT Sp. z o.o.
Kompleksowe rozwiązanie dla średnich i dużych działów logistyczno-handlowych, wspierające i automatyzujące procesy decyzyjne zarówno po stronie klientów jak i sprzedawców. Wynikiem zastosowania Systemu będzie m.in. zwiększenie sprzedaży, pozyskanie towarów lepszych cenach, zwiększenie marży, zmniejszenie zalegania stanów magazynowych, predykcja trendów na rynkach oraz możliwość kontrolowania procesów przez mniej doświadczonych, w tym początkujących pracowników.

SEAMORE Sp. z o.o.
SeaMore sp. z o.o. zajmuje się rozwojem inżynierii pojazdów podwodnych (Remotely Operated Vehicles). Przedsiębiorstwo powstało w odpowiedzi na brak małych jednostek inspekcyjnych, o dużej wytrzymałości i wyposażonych w systemy wspomagania operatora. Ten cel realizuje doświadczony zespół, mający na koncie wiele lat badań nad pojazdami typu ROV/AUV oraz kilka własnych, innowacyjnych konstrukcji. Opracowywany produkt adresujemy przede wszystkim do nurków, oceanologów, archeologów, jednostek straży pożarnej, policji, przedsiębiorstw posiadających podwodną infrastrukturę przesyłową oraz amatorów chcących zobaczyć to, co niezbadane! Więcej informacji na www.seamore.pl

BMY Sp. z o.o.
Niebieski Kalendarz" to aplikacja mobilna dla ofiar przemocy domowej oraz rodzin w kryzysie. Umożliwia zebrania materiału dowodowego w bezpiecznym miejscu. Pomaga znaleźć potrzebne informacje, wydarzenia i grupy społeczne z podobnymi problemami, otrzymać wsparcie psychologiczne lub prawne. Dodatkowo wspiera użytkownika w przypadku kryzysu dzięki autokontroli, monitorowaniu zachowań członków rodziny, diagnozowaniu potencjalnego zagrożenia. Kalendarz pozwala systematycznie, chronologicznie i w przyjazny sposób auto monitorować sytuację rodzinną, a pytania kontrolne i analizy ułatwiają wypracowanie prawidłowych nawyków lub podpowiadają o zagrożeniu. Jest to pierwszy produkt, który w kompleksowy sposób dotyka problemu odpowiedzialnego społecznie, zapewniając bezpieczeństwo danych.

DATA LAKE Sp. z o.o
Data Lake to narzędzie informatyczne umożliwiające technologicznie i prawnie przeprowadzenie procesu dawstwa danych medycznych w oparciu o technologię rozproszonych rejestrów DLT (technologię blockchain) poprzez zapisywanie, przechowywanie i zarządzanie elektronicznymi oświadczeniami woli pacjentów oraz zbieranie metadanych medycznych i rejestru operacji na danych medycznych pacjentów.

NEWAGEKNITTING Sp. z o.o.
KantorFX będzie agregatorem usług opartych o otwarte API banków (dyrektywa PSD2), o potencjale międzynarodowym. W pierwszym kroku wykorzysta potencjał rynku wymiany walutowej i kierowany będzie do mikro i małych przedsiębiorstw. Zaoferuje kursy walut na poziomie największych konkurentów międzynarodowych. Innowacyjne podejście do zarzadzania płynnością przy wykorzystaniu Artificial Intelligence oraz zastosowanie modelu biznesowego wykorzystującego możliwości PSD2 pozwoli na osiągnięcie znacznej przewagi kosztowej przedsiebiostwa. KantorFX stanowi odpowiedź na europejską potrzebę innowacji w sektorze finansowym.

Aplikuj do WAB