Konkurs Startup Challenge

Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości jest Partnerem Europejskiego Kongresu Gospodarczego, który odbędzie się w dniach 25-27 kwietnia br. w Katowicach. Kongres jest jednym z największych wydarzeń gospodarczych w centralnej Europie integrujących środowiska początkujących przedsiębiorców z doświadczonymi ekspertami branżowymi, prezesami dużych spółek czy przedstawicielami funduszy inwestycyjnych.
Wydarzeniem towarzyszącym kongresowi jest konkurs Startup Challenge.
Podczas tegorocznej edycji konkursu, zostaną zaprezentowane innowacyjne usługi oraz nowatorskie technologie wpisujące się w potrzeby lokalnego rynku. W ramach konkursu o uwagę inwestorów i publiczności walczyć będą autorzy najciekawszych pomysłów na biznes, wpisujących się w określone specjalizacje branżowe, tj.:
  • MODERN ECONOMY – Przemysł, energetyka, telekomunikacja, transport, budownictwo, robotyka, automatyzacja;
  • ENVIRONMENT – Ochrona środowiska: technologie dla klimatu, ekologiczne uprawy, smart energy, wykorzystanie surowców, przetwórstwo odpadów;
  • HEALTH & BIOTECHNOLOGY – Medycyna, zdrowie, technologie medyczne, farmacja, bio-technologia;
  • BUSINESS PROCESSES – Zarządzanie, analityka, ICT, cyberbezpieczeństwo, logistyka, HR;
  • CLIENT & LIFESTYLE – Handel, customer experience, e-commerce, fintech, edutech, gaming, sport, przemysł czasu wolnego.
O wartości konkursu decydują przede wszystkim jego uczestnicy, ich otwartość, wiedza i różnorodne kompetencje. Wśród dotychczas nagrodzonych w konkursie startupów znalazły się ChallengeRocket oraz MakeGrowLab - beneficjenci działania 1.1 PO PW Platformy startowe dla nowych pomysłów.
Uczestnictwo w konkursie to doskonała okazja do zaprezentowania realizowanego projektu szerszemu gronu odbiorców, a także szansa na nawiązanie cennych relacji biznesowych. Nabór do konkursu jest otwarty. Organizatorzy wydarzenia oczekują na zgłoszenia do 28 lutego 2022 r.